مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم راهنما دارد

رایگان

مطالب مرتبط

شبیه سازی شبکه سه بعدی برای توپولوژی مسطح و غیر مسطح در متلب

  • جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶
  • بازدید ۲,۸۴۲ نفر

تصویر 3d-grid-network-flat-non-flat-topology-matlab_857_1 شبیه سازی شبکه سه بعدی برای توپولوژی مسطح و غیر مسطح در متلب

شبیه سازی شبکه سه بعدی

در این بخش پروژه شبیه سازی شبکه سه بعدی برای توپولوژی مسطح با توزیع خودکار را به صورت رایگان برای شما کاربران گرامی آماده کرده ایم. این پروژه با استفاده از نرم افزار MATLAB برنامه نویسی و ارائه شده است که از این پروژه می توان در شبیه سازی های مخابرات، ماهواره و رادار ماهواره و رادار و شبکه های WireLess نظیر شبکه های VANET ، شبکه های MANET ، شبکه های WSN و غیره استفاده نمود. در پروژه حاضر یک شبکه حسگر بی سیم (WSN) ارائه شده که به صورت سه بعدی طراحی کرده ایم که در ادامه به معرفی شبکه های سه بعدی می پردازیم و فیلم و تصاویری از محیط این پروژه شبکه در نرم افزار متلب قرار داده که فیلم اجرایی پروژه به صوت آنلاین نیز قابل مشاهده می باشد.

شبکه های سه بعدی

کاربرد اصلی شبکه های سه بعدی برای توپولوژی های غیر مسطح مانند دریا، کوه و یا قسمت هایی که مسطح ولی آلوده هستند نظیر باتلاق ها و میدان های نفتی، می باشد. اگر شبکه شبیه سازی شده به صورت دو بعدی باشد در آن، اختلاف ارتفاع و موانع که باعث ایجاد سایه و پخش شدگی سیگنال و میرائی می شود، در نظر گرفته نمی شود که اکثر شبکه هایی که به شکل دو بعدی سبیه سازی شده این مشکل را دارند.

طراحی سه بعدی شبکه های بی سیم

طراحی سه بعدی شبکه های بی سیم می تواند دید جامعی از چگونگی تاثیر موانع طبیعی و مصنوعی بر روی سیگنال ها و همچنین نحوه منتشر شدن امواج الکترو مغانطیسی را داشته باشد. اگر نقشه توپولژیک نواحی را داشته باشیم، قابلیت توزیع گره های بیسیم و هجم دهی نقشه فراهم می شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    محمد رضا پنجشنبه , 25 آبان

    سلام آیا شبیه سازی شبکه دو بعدی این پروژرو هم دارین واسه پایان نامم می خواستم از مطالبش استفاده کنم.