کتاب درایوهای الکتریکی پیشرفته (تحلیل ، کنترل و مدل سازی با MATLAB و Simulink)

کتاب درایوهای الکتریکی پیشرفته (تحلیل ، کنترل و مدل سازی با MATLAB و Simulink)

کتاب درایوهای الکتریکی پیشرفته نوشته ند موهان (NED MOHAN)

در این بخش دانلود رایگان کتاب درایوهای الکتریکی پیشرفته (تحلیل ، کنترل و مدل سازی با MATLAB و Simulink) نوشته ند موهان (NED MOHAN) را با عنوان انگلیسی Advanced Electric Drives: Analysis, Control, and Modeling Using MATLAB / Simulink آماده کرده ایم که در قالب ۱۱ فصل به زبان انگلیسی می باشد. در ادامه توضیحاتی از معرفی کتاب و فهرست مطالب آن ارائه شده و لینک دانلود رایگان کتاب به همراه فایل های تمرینی قرار داده شده است.

معرفی کتاب

در کتاب درایوهای الکتریکی پیشرفته تلاش ما بر این است که تحلیل، کنترل و مدل سازی ماشین های الکتریکی را تا جای ممکن ساده و دقیق بیان کنیم به گونه ای که بتواند به راحتی در یک ترم در سطح تحصیلات تکمیلی گنجانده شود. به این منظور، یک رویکرد دو مرحله ای انتخاب شده است: ابتدا تصویری فیزیکی بدون استفاده از تبدیلات ریاضی برای نمایش ساده ارائه می شود و سپس این تحلیل فیزیکی را با استفاده از ریاضی مورد تأیید قرار می دهد. اغلب مراجع و کتب درسی در این زمینه از تبدیل محور و برای کمیت های فاز a-b-c در یک بستر کاملا ریاضی بهره می برند، بدون اینکه این تبدیل را به دسته ای از سیم پیچ های قابل رؤیت ولی هرچند فرضی، مرتبط بدانند. به این منظور ما یک دسته سیم پیچ dq فرضی در راستای یک دسته محور متعامد ترسیم کرده ایم و سپس کمیت های فاز a-b-c جریان و ولتاژ آنها را به آن مرتبط ساخته ایم. این بحث ادامه رویکرد بردارهای فضایی و نمایش سیم پیچ های معادل در حالت پایدار است.

در تمامی مباحث این کتاب، شبیه سازی های رایانه ای ضروری است. به این منظور، ما نرم افزار MATLAB و Simulink را به دلایل زیر برگزیده ام: یک نسخه دانشجویی از آن متناسب با نیازهای ما با قیمتی بسیار منطقی در اختیار است، که برای متبحر شدن در استفاده از آن نیز زمان بسیار کمی لازم است. به علاوه، این نرم افزار، توسعه یک کنترل کننده بلادرنگ را برای درایو در آزمایشگاه سخت افزاری برای آزمایش های دانشجویی ساده می سازد. چنین آزمایشگاهی با استفاده از ماشین های ۴۲ V و با استفاده از کنترل دیجیتال در دانشگاه مینه سوتا ایجاد شده و توسعه داده شده است. فایل های MATLAB و Simulink مورد استفاده در مثال ها به همراه خود کتاب برای دانلود قرار داده شده است. نکته آخر اینکه، کتاب حاضر قصد ندارد الکترونیک قدرت و نظریه کنترل را مورد پوشش قرار دهد، بلکه هدف این کتاب تحلیل ماشین های الکتریکی به گونه ای است که بتواند رابطی میان مبدل های الکترونیک قدرت شناخته شده و طرح واره کنترلی باشد که ساده ترین آنها کنترل تناسبی- انتگرالی است که در این درس نامه مورد استفاده می باشد.

فهرست مطالب

 • فصل اول: کاربردها: کنترل سرعت و گشتاور
 • فصل دوم: معادلات حاکم بر ماشین القایی برحسب کمیت های فاز (به کمک بردارهای فضایی)
 • فصل سوم: تحلیل دینامیکی ماشین القایی بر اساس سیم پیچ های dq
 • فصل چهارم: کنترل برداری درایو موتور القایی (یک بررسی کیفی)
 • فصل پنجم: توصیف ریاضی کنترل برداری در ماشین های القایی
 • فصل ششم: اثرات تنظیم نامناسب بر کنترل برداری ماشین موتور القایی
 • فصل هفتم: تحلیل دینامیکی ژنراتورهای دو سو تغذیه شده و کنترل برداری آنها
 • فصل هشتم: اینورتورهای مدولاسیون پهنای پالس بردار فضایی (SV-PWM)
 • فصل نهم: کنترل مستقیم گشتاور (DTC) و عملکرد درایوهای موتور القایی بدون انکودر
 • فصل دهم: کنترل برداری درایو موتور های سنکرون آهنربای دائم
 • فصل یازدهم: درایو موتور های سوئیچ – رلوکتانس (SRM)
باکس دانلود
شناسه:
۴۸۸۴
نویسنده:
ند موهان (NED MOHAN)
صفحات:
۱۹۹
زبان:
انگلیسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۴٫۵ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است