مقاله تاثیرات داده کاوی در زمینه هوش تجاری به صورت PDF

  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • بازدید ۳,۵۲۳ نفر

تصویر data-mining-business-intelligence_1626 مقاله تاثیرات داده کاوی در زمینه هوش تجاری به صورت PDF

مقاله تاثیرات داده کاوی در زمینه هوش تجاری

در این بخش دانلود رایگان مقاله تاثیرات داده کاوی در زمینه هوش تجاری را به صورت فایل PDF فارسی آماده کردیم که در 8 صفحه توسط شهرام باشوکیان از دانشگاه علم و صنعت ایران نگارش شده است. در ادامه به چیکده و مقدمه ای از این مقاله پرداخته و لینک دانلود رایگان آن قرار داده شده است.

داده کاوی در هوش تجاری

در سال های اخیر راهکار های هوش تجاری به یک موضوع مهم در میان شرکت ها، جهت بهینه سازی و تصمیم گیری درست در فرآیند های کسب و کار تبدیل گردیده است. با توجه به رشد سریع ذخیره سازی اطلاعات و نیاز به پردازش سریع آنها در فرآیند کسب و کار، تقاضا برای دستیابی به راه حل های هوش تجاری در حال رشد است. داده کاوی انواع مختلفی از تكنیک های پیشرفته پردازش داده ها را که ممكن است برای اهداف هوش تجاری کارایی داشته باشد، ارائه می دهد. این فرآیند پیچیده بوده و نیاز به سفارشی سازی الگوریتم های داده کاوی برای اهداف خاص هوش تجاری دارد. در این مقاله کاربرد های داده کاوی در هوش تجاری و فرآیند کسب و کار اجمالا مورد بررسی قرار می گیرد.

فرآیند های کسب و کار

رشد سریع ذخیره سازی اطلاعات، تجارت الكترونیكی و گروه های تجاری، اننتخاب راهکار هایی برای بهبود فرآیند کسب و کار را به یكی از مهمترین مسائل سازمان های تجاری تبدیل کرده است. به دلیل رقابت فشرده و حق انتخاب مشتریان برای برگزیدن از میان آیتم های مختلف، شرکت های تجاری به اهمیت استراتژی های بازاریابی هوشمند و مدیریت ارتباطات پی برده اند. گسترش فناوری اطلاعات و پیشرفت تكنولوژی باعث آسان تر شدن جمع آوری داده ها، استخراج اطلاعات و تسریع اعمال مهم تجاری شده است.

تاخیر در فرآیند های فروش، ساخت و تولید، حمل و نقل و ارائه سرویس به مشتری به عنوان زیان برای شرکت های تجاری در نظر گرفته می شوند، از این رو شرکت ها و موسسات باید این فعالیت های مهم را بهبود بخشند. تكنولوژی هایی برای کمک به فرآیند های تجاری ارائه شده اند و تغییرات بزرگی در زمینه های اتوماسیون، پیگیری میزان پیشرفت و ارتباطات ایجاد کرده اند. پیشرفت های سریع در قدرت محاسباتی، تجارت را قادر به جمع آوری و پردازش حجم عظیمی از داده ها کرده است. در دسترس بودن داده ها و منابع محاسابتی ضروری به همراه قابلیت بالقوه داده کاوی، نوید انجام کار های تجاری با روشی مفید تر را می دهند. با وجود حجم عظیم داده های جمع آوری شده توسط شرکت های تجاری، تكنیک ها و روش های داده کاوی فرصت بی نظیر در فرآیند تجارت و پیش بینی رفتار آینده را به کاربر می دهند.

کاربرد های داده کاوی در تجارت

پیش بینی رفتار مشتریان، تحلیل سبد خرید، کاوش الگو های ترتیبی، پیش بینی تقاضا و تحلیل روند از جمله کاربرد های داده کاوی در عرصه تجارت می باشد. از این رو در ادامه این مقاله پس از ارائه تعریفی از هوش تجاری، داده کاوی و انواع تكنیک های آن را مختصرا بررسی کرده و سپس به بررسی کاربرد های داده کاوی در هوش تجاری می پردازیم. با دانلود رایگان مقاله از لینک زیر می توتید مطالب آن را مطالعه و بررسی نمائید.

 

باکس دانلود
شناسه:
۱۶۲۶
صفحات:
۸
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۳۸۱ کیلوبایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    حسین نصیری سه شنبه , 17 بهمن

    سلام کتاب یا جزوه ای در مورد داده کاوی دارید؟