فیلم آموزش متلب مقدماتی از دکتر طاهر لطفی به زبان فارسی

 • جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶
 • بازدید 464 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (80 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

basic tutorial for matlab 170 فیلم آموزش متلب مقدماتی از دکتر طاهر لطفی به زبان فارسی

فیلم آموزش متلب مقدماتی

دانلود رایگان فیلم آموزش متلب مقدماتی را از دکتر طاهر لطفی آماده کرده ایم که در ۵ جلسه در حدود یک ساعت تهیه شده که در ادامه به معرفی متلب پرداخته و پیش نمایشی از فیلم آن نیز به صورت آنلاین قابل مشاهده است.

معرفی زبان و نرم افزار متلب

متلب یک زبان برنامه نویسی قوی است که کارایی کامپیوتر در بخش مهندسی را با عملکردی بالا تضمین می کند و قابلیت های محاسباتی، برنامه نویسی و تصویری را در یک محیط آسان فراهم می سازد. کارائی نرم افزار MATLAB در بحث هایی مثل محاسبات سنگین ریاضی، ارزیابی انواع داده ها، مدل سازی و شبیه سازی انواع سیستم ها در زمینه های مختلف، گرافیک، و تولید نرم افزار، به وضوح در سراسر دنیا به اثبات رسیده است. زبان متلب از طرف تیم تولید کننده آن، بازنگری ها و بهبود های بسیاری داشته و اکنون به یک زبان استاندارد و معروف به منظور آموزش های مقدماتی و عالی و همینطور یک ابزار قدرتمند پژوهشی و توسعه در صنایع مختلف تبدیل شده است.

نرم افزار MATLAB یک برنامه قدرتمند با تعداد بسیاری ابزار ضمیمه به جهت حل مسائل و ایجاد شکل های گرافیکی می باشد. ساده ترین راه برای استفاده از نرم افزار متلب ، کار با آن صورت تعاملی می باشد؛ یعنی می توان با وارد نمودن یک عبارت در نرم افزار متلب ، با سرعت بالایی نتیجه را ملاحظه نمود. همینطور می توان در متلب توابع و اسکریپت ها را نوشت که متشکل از گروهی دستورات می باشند که به طور پشت سر هم اجرا می شوند.

نرم افزار متلب شامل تعداد بسیاری تابع می باشد که می توانند عملیات مختلفی را با توجه به نیاز ما انجام دهند، همچنین متلب بسته های نرم افزاری آماده را با عنوان تولباکس برای سهولت کاربرد نرم افزار در اختیار ما قرار می دهد. این نرم افزار برنامه نویسی ، با رویکرد ساده سازی نحوه کار با محیط های برنامه نویسی و همچنین نرم افزار ها ارائه شده است و این قابلیت را داراست که راه حل های مناسبی را برای مسائل و پروژه های علمی و صنعتی نوین ارایه نماید. در صورت نیاز به دانلود کتاب آموزش نرم افزار متلب می توانید از مقاله (کتاب آموزش متلب به صورت PDF) نیز استفاده کنید.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  لیلا نصیری یکشنبه , ۲ مهر

  سلام فیلم آموزشی متلب در حد پیشرفتشو هم با این استاد دارید ؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  پریا مهدی زاده یکشنبه , ۲ مهر

  سلام لطفا اگه میشه موضوع جعبه ابزار ارتباطات در متلب رو هم تو سایتتون بزارین ممنون؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهیکشنبه , ۲ مهر

   در چند روز آینده حتما توی سایت قرار خواهیم داد.