مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، PPG فایل داده و فیلم نحوه اجرا دارد

۹۳,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تخمین اکسیژن خون (SpO2) و نرخ ضربان قلب (HR) در زمان حرکت با متلب

  • پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷
  • بازدید ۲,۰۸۱ نفر

تصویر blood-oxygen-estimate-spo2-heart-rate-hr-matlab_2679_1 تخمین اکسیژن خون (SpO2) و نرخ ضربان قلب (HR) در زمان حرکت با متلب

تخمین اکسیژن خون (SpO2) و نرخ ضربان قلب (HR) با متلب

در این بخش پروژه تخمین اکسیژن خون (SpO2) و نرخ ضربان قلب (HR) در زمان حرکت یک فرد را با نرم افزار MATLAB آماده کردیم که داده ورودی در آن برای پردازش، یک داده PPG بوده و روش استفاده شده نیز تبدیل فوریه سریع (FFT) می باشد. در ادامه به توضیحاتی از غلظت اکسیژن خون و ضربان قلب پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

پالس اکسی‌ متر

پالس اکسی متری یا سنجش اکسیژن خون یک روش کنترل ضربان قلب و سطح اکسیژن خون در یک روش غیر تهاجمی می باشد. سنجش اکسیژن خون یک فرآیند استاندارد است که به منظور اندازه گیری غلظت اکسیژن خون و هموگلوبین در بیمارستان ها، اتاق عمل، واحد مراقبت های ویژه مورد استفاده قرار می گیرد.

غلظت اکسیژن خون (SpO2)

غلظت اکسیژن خون (SpO2) به عنوان نسبت اکسی هموگلوبین به کل تجمع شامل ضربان قلب، فشار خون، دمای بدن و ریت تنفس تعریف می شود. غلظت اکسیژن خون یا SpO2 یک پارامتر حیاتی و مهم است که کاربرد آن در تشخیص هایپوکسی (Hypoxia) می باشد. هموگلوبین مناسب در O2 از طریق SpO2 مشخص می شود که دارای محدوده ای بین 94 الی 100 درصد هایپوکسی (خفیف)، با مقدار غلظت 88 الی 93 درصد هایپوکسی (متوسط) و با مقدار غلظت 83 الی 88 درصد و یا مقدار کمتر از 83 درصد هایپوکسی (شدید) می باشد. از نظر پزشکی کاهش SPO2 بیمار زیر 93 درصد حائز اهمیت بوده و باید و می بایست سریعا اندازه های بحرانی جبران گردد.

ضربان قلب (HR)

ضربان قلب (HR) پارامتر فیزیولوژیکی دیگری است که اغلب از بوسیله سیستم های کنترل بی سیم بیمار مورد استفاده قرار می گیرد و امکان ارزیابی شرایط بیمار را ایجاد می کند. آریتمی های قلبی به سرعت می تواند ثبت شده و تغییرات به راحتی می تواند از حالت طبیعی یا غیر طبیعی متمایز شناخته شوند. این پارامتر در مطالعات و پروژه های تحقیقاتی بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و اطلاعات حیاتی از کارکرد قلبی و عروقی را فراهم می سازد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۲۶۷۹
توضیحات:
m فایل متلب ، PPG فایل داده و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۹۳,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است