تشخیص انگل مالاریا از تصاویر کله های خونی در متلب

تشخیص انگل مالاریا از تصاویر کله های خونی در متلب

تشخیص انگل مالاریا از تصاویر کله های خونی در MATLAB

در این بخش پروژه تشخیص انگل مالاریا از تصاویر کله های خونی را در نرم افزار MATLAB با عنوان مقاله Blood Smear Malarial Parasite Detection آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی این پروژه پردازش تصویر پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی ها به همراه لینک دانلود مقاله مرجع قرار داده شده است.

بیماری مالاریا

مالاریا، یک بیماری منتقله خون است که توسط پشه ها منتقل می شود و شامل عفونت های گلبول قرمز در انسان و سایر موجودات توسط آغازیان (پروتستان) های جنس پلاسمودیوم می شود. وضعیت فعلی هنر برای تشخیص پزشکی و اهداف تحقیقات شامل جمع آوری نمونه خون از بیمار یا موضوع پژوهشی می باشد. این نمونه خون بر روی یک اسلاید قرار می گیرد و به منظور رنگ آمیزی سلول های رنگی، رنگ می شود. از آنجایی که گلبول های قرمز بالغ حاوی هسته نیست، رنگ تنها شدت علائم انگل مالاریا را نشان می دهد. سپس می توان اسلاید را تحت یک میکروسکوپ مورد بررسی قرار داد تا تعداد گلبول های قرمز آلوده را شمارش کرد.

معرفی مقاله

این مقاله یک خط لوله پردازش تصویر اجرا شده در برنامه متلب را توصیف می کند که انگل های پلاسمودیوم فالسیپاروم را در یک میکروگراف اسلاید اسمیر خون تشخیص می دهد و تلاش می کند تا مشخص شود که گلبول های قرمز در یک تصویر آلوده هستند. اثربخشی این خط لوله نشان داده شده و تعدادی از پیشرفت های بالقوه جهت توسعه بیشتر مورد بحث قرار گرفته است.

تصاویر خروجی پروژه در MATLAB

تشخیص انگل مالاریا از تصاویر کله های خونی در متلب تشخیص انگل مالاریا از تصاویر کله های خونی در متلب تشخیص انگل مالاریا از تصاویر کله های خونی در متلب تشخیص انگل مالاریا از تصاویر کله های خونی در متلب


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    کامران نوربخش پنج‌شنبه , 25 اکتبر

    سلام عنوانی رو که برای پروژه انتخاب کردین خیلی مناسب کارمه اگه تو اجراش دچار مشکل شدم می تونم ازتون کمک بگیرم .

  2. تصویر آواتار کاربر 0
    محسن بیاتی چهارشنبه , 31 اکتبر

    سلام چه طور می تونم به بیماری دیتاست دسترسی داشته باشم جهت پردازش در متلب می خواستم در این مورد کمی راهنماییم کنید. با تشکر