مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد

۹۳,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

ساخت درخت تکامل نژادی برای گونه های انسان های اولیه در متلب

تصویر phylogenetic-tree-hominidae-species-matlab_4602_1 ساخت درخت تکامل نژادی برای گونه های انسان های اولیه در متلب

ساخت درخت تکامل نژادی برای گونه های انسان های اولیه با MATLAB

در این بخش پروژه ساخت درخت تکامل نژادی برای گونه های انسان های اولیه با نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

درخت تکامل نژادی (Phylogenetic Tree)

درخت تبارزایی یا درخت فیلوژنتیک (Phylogenetic Tree) یک نمودار انشعابی می باشد که روابط تکاملی بین گونه ‌های مختلف زیستی یا اشخاص را بر اساس شباهت ‌ها و تفاوت ‌های فیزیکی یا خصوصیات ژنتیک نشان می‌ دهد. در درخت تکاملی، واحد هایی که به هم در درخت متصل هستند، از یک جد مشترک جدا شده ‌اند. در یک درخت تکامل نژادی ریشه ‌دار، هر گره نشان دهنده جد مشترکی برای فرزندان آن گره است و طول یال‌ ها در برخی از درختان نشان دهنده تخمین زمان است. هر گره یک واحد آرایه ‌ای نامیده می‌ شود. این درختان در زمینه ‌های زیست شناسی مانند زیست ‌شناسی تکاملی، بیوانفورماتیک، سیستماتیک و فیلوژنتیک مقایسه ‌ای کاربرد دارند.

معرفی پروژه

این پروژه نحوه ساخت درخت فیلوژنتیک یا درخت تبارزایی (Phylogenetic Tree) را از توالی mtDNA برای گونه های انسان های نشان می دهد. این خانواده شامل گوریل ها، شامپانزه ها، اورانگوتان ها و انسان ها هستند. حلقه D میتوکندری یکی از سریع ترین توالی جهش یافته در DNA حیوانات است و اغلب برای مقایسه موجودات نزدیک به هم استفاده می شود. منشا انسان مدرن موضوعی بسیار بحث برانگیز است که با استفاده از توالی mtDNA به آن پرداخته می شود. تنوع ژنتیکی محدود mtDNA انسان از لحاظ اصل و نسب ژنتیکی مشترک توضیح داده شده‌ است و بدین معنی است که همه جمعیت مدرن احتمالا از یک زن مجرد سرچشمه گرفته اند که کمتر از 200000 سال در آفریقا زندگی می کرده است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۴۶۰۲
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۹۳,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است