محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب

محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب

محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا در MATLAB

در این بخش پروژه محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن آماده کرده ایم که بر اساس مقاله Enhancement of ICRP’s Lung Deposition Model for Pathogenic Bioaerosols انجام شده است که پروژه مناسبی در زمینه مهندسی پزشکی با نرم افزار متلب می باشد. در ادامه توضیحاتی از حمله بیولوژیکی و معرفی مقاله ارائه شده و توضیحات پروژه به همراه فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب به همراه لینک دانلود رایگان پایه قرار داده شده است.

مدل سازی حملات بیولوژیکی

حملات تروریستی با استفاده از بیوآئروسل های بیماری زا (حمله بیولوژیکی یا جنگ بیولوژیک که شامل انتشار عمدی عوامل بیولوژیک می باشد) تهدیدی برای سلامت عمومی در سراسر جهان محسوب می شود. مدل سازی خطرات مرتبط با حملات بیولوژیکی از دیدگاه آمادگی در برابر فاجعه، بسیار مهم و ارزشمند است. برای دستیابی به انعطاف پذیری بیشتر در مدل سازی ریسک بیوتروریسم (Bioterrorism)، ما پروژه محاسبه رسوب بیوآئروسول در ریه ها را بر اساس قوانین کمیسیون بین المللی حفاظت از رادیولوژی یا پرتوشناسی (ICRP) تهیه کرده ایم.

معرفی مقاله

در این مقاله در مورد اصلاحاتی برای مدل رسوب ریه ICRP متناسب با بیوآئروسل (Bioaerosol) توضیحاتی ارائه شده و در رابطه با تأثیر قرار گرفتن در معرض چند سموم بیماری زا مونودیسپرس مانند سم بوتولینوم (Botulinum toxin)، ویروس آنفلوانزا (Influenza Viruses) و باکتری باسیلوس آنتراسیس (Bacillus anthracis) در نوزادان و بزرگسالان بحث شده است.

معرفی پروژه

روش کار این مقاله و پروژه توسط دانشمندان سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ارائه شده است که مبتنی بر مدل رسوب ریه ICRP می باشد اما به طور خاص برای بیوآئروسل های مونودیسپرس خالص ویروس آنفلوانزا ، آنتراکس (سیاه زخم) ناشی از باکتری ها و غیره است. پیاده سازی پروژه در نرم افزار MATLAB صورت گرفته و می تواند رسوب بیوآئروسل ها و دوز در بخش های مختلف ریه ها را برای گروه های سنی مختلف (کودکان و بزرگسالان) محاسبه کند.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب محاسبه رسوب بیوآئروسل های بیماری زا (ویروس آنفلوانزا و باکتری ها) در ریه با مدل ICRP در متلب


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید