مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، داده ها ، کامنت گذاری مختصر کدها و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

محاسبه پارامتر های کینماتیکی مفاصل با موقعیت مارکر ها در MATLAB

  • سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • بازدید ۳۷۳ نفر

تصویر kinematics-joints-position-markers-matlab_5037_1 محاسبه پارامتر های کینماتیکی مفاصل با موقعیت مارکر ها در MATLAB

محاسبه پارامتر های کینماتیکی مفاصل با متلب

در این بخش پروژه محاسبه پارامتر های کینماتیکی مفاصل با موقعیت مارکر ها در نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

پارامتر های کینماتیکی حرکت

محاسبه پارامتر های کینماتیکی حرکت برای حل روش دینامیک معکوس ، یکی از بیشترین مسائلی است پژوهشگران بیومکانیک در پروژه های دانشگاهی با آن رو به رو می شوند. در طی این روند، به کمک دوربین های ویدیویی با نرخ نمونه برداری بالا از حرکت تصویر برداری می شود و با استفاده از نرم افزار های پردازش تصویر موقعیت مارکر ها در فضای پیکسلی تعیین می شود. مرحله بعدی، محاسبه موقعیت مارکرها در فضای سه بعدی و فضای کالیبره شده، می باشد که روش DLT یا روش MDLT نمونه ای از آنها هستند. حال با داشتن موقعیت مارکر های متصل شده به اندام ها می توان زاویه مفاصل را در فضا محاسبه کرد.

معرفی پروژه

در این پروژه مثالی در محیط نرم افزار متلب جهت محاسبه زوایای مفاصل ارائه شده است. داده های ورودی که موقعیت مارکر ها در فضا می باشد، در یک فایل txt ذخیره شده است. در این مثال داده ها از مدل DGaitModel23923 در نرم افزار Opensim گرفته شده. این الگوریتم برای 5 مارکر طراحی شده که قابل تغییر برای تعداد بیشتر و یا کمتر مارکر نیز می باشد. فرمت ایجاد فایل ورودی در کد توضیح داده شده است. (جهت جدا کردن داده ها در هر ردیف باید از space استفاده شود). خروجی این الگوریتم زاویه مفاضل، سرعت زاویه ای و شتاب زاویه ای بر حسب زمان می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۵۰۳۷
توضیحات:
m فایل متلب ، داده ها ، کامنت گذاری مختصر کدها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است