مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - دارای کامنت گذاری در کدها - دارای فیلم نحوه اجرا

۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

طبقه بندی ضایعات پوستی با الگوریتم PCA و لبه یابی با الگوریتم Canny در متلب

  • چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶
  • بازدید ۵,۷۰۲ نفر

تصویر classification-of-skin-lesions-pca-and-canny-matlab_700_1 طبقه بندی ضایعات پوستی با الگوریتم PCA و لبه یابی با الگوریتم Canny در متلب

طبقه بندی ضایعات پوستی با الگوریتم PCA و لبه یابی با الگوریتم Canny

در این بخش پروژه طبقه بندی ضایعات پوستی با استفاده از الگوریتم PCA یا تحلیل مولفه‌ های اصلی (Principal component analysis) و آشکارسازی لبه ها به کمک الگوریتم لبه یابی canny را آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار متلب نوشته شده است. همچنین این پروژه مناسب و کاربردی در زمینه مهندسی پزشکی، بینایی ماشین و پردازش تصویر می باشد که در ادامه می توانید توضیحات، فیلم نحوه اجرا و تصاویری از خروجی پروژه را مشاهده کنید.

الگوریتم PCA یا تحلیل مولفه‌ های اصلی

الگوریتم PCA یا تحلیل مولفه اساسی یکی از الگوریتم های کاهش بعد می باشد که هدف اصلی آن تولید متغیر های مرتب شده بر اساس درجه اهمیت به گونه ای که ترکیب خطی از متغیرهاي اولیه و بدون همبستگی باشند.

الگوریتم Canny جهت لبه یابی تصویر

لبه یابی در پردازش تصویر یکی از مباحث مهم به شمار می رود که فرایند های مثل قطعه بندی تصویر و تشخیص شی به لبه یابی نیز وابسته می باشد. الگوریتم تشخیص لبه کنی یک روش برای لبه یابی در تصاویر خاکستری به حساب می آید و الگوریتم های زیادی جهت آشکار سازی لبه (Edge Detection) نیز در پردازش تصویر وجود دارد که بیشتر آنها بر مبنای مشتق گیری از تصویر است. روش مورفولوژیکا نیز وجود دارد که از عملگر های صریح ریاضی و غیر مشتق گیری استفاده می کنند. الگوریتم CANNY از مشتق گیری روی تصویر استفاده می کنند و نتیجه بهینه از الگوریتم CANNY زمانی خواهد بود که پارامتر های آن به صورت بهینه انتخاب شده باشند.

ویژگی های مهم الگوریتم Canny

  • حدآستانه ی دوگانه
  • ماکزیمم محلی گرادیان تصویر

ضرورت استفاده از سیستم جهت تشخیص سرطان پوست

گاهی ممکن است حتی ماهر ترین متخصص ها هم در تشخیص سرطان پوست دچار اشتباه شوند و این اشتباهات به خاطر وجود انواع مختلف ضایعه های پوستی (سرطانی و غیر سرطانی) و همچنین تشابه شکل ظاهری آنها می باشد. از طرف دیگر نمونه برداری و تست آزمایشگاهی بسیار پر هزینه و زمانبر بوده و باعث ناراحتی بیمار می شود. حال اگر سیستم کامپیوتری باشد که بتواند ضایعه های بدخیم را تشحیص دهد، بسیار می تواند از جنبه های مختلف مانند هزینه، زمان و… مفید باشد. طی پژوهشی در سال 2013 انجام گرفت، تشخیص یک پزشک متخصص با تشخیص یک سیستم کامپیوتری مقایسه شد و نتایج بدست آمده نشان داد که سیستم کامپیوتری، از دقت بالاتری نسبت به یک متخصص برخوردار می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۷۰۰
توضیحات:
m فایل متلب - دارای کامنت گذاری در کدها - دارای فیلم نحوه اجرا
قیمت:
۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    امین قادری جمعه , 16 آذر

    سلام یه پروژه با موضوع جدید می تونید برام طرح کنید که توش فقط از الگورتم PCA استفاده شده باشه ؟