مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

قطعه بندی رنگ پوست با تبدیل فضای رنگی RGB به YCbCr در نرم افزار متلب

 • پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶
 • بازدید ۴,۵۱۸ نفر

تصویر color-coding-converting-rgb-to-ycbcr-matlab_1061_1 قطعه بندی رنگ پوست با تبدیل فضای رنگی RGB به YCbCr در نرم افزار متلب

قطعه بندی رنگ پوست با تبدیل فضای رنگی RGB به YCbCr

در این بخش پروژه قطعه بندی رنگ پوست با استفاده از روش تبدیل فضای رنگی RGB به YcbCr با استفاده از نرم افزار MATLAB را قرار داده ایم که در ادامه می توانید توضیجاتی در مورد مدل های رنگی و همچنین فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

فضای رنگ

هدف سیستم یا مدل و یا فضای رنگ، مشخص کردن سریع ویژگی ها و مشخصات رنگ ها در چارچوب یک استاندارد می باشد،که اکثرا روشی مناسب است. مدل رنگ در واقع، زیر فضایی داخل سیستم مختصات و مشخصات آن سیستم مختصات می باشد که در آن هر رنگ فقط با یک نقطه تعریف می شود.

مدل های رنگی در پردازش تصاویر و ویدئو ها

مدل های رنگی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، کاربرد بیشتر آن ها در بخش سخت افزار ( چاپگر های رنگی، مانیتور ها) و یا بخش هایی که با هدف کارکردن با رنگ ها (ایجاد گرافیک های رنگی در پویانمایی) طراحی شده اند، می باشد. بر طبق اصطلاحات پردازش تصویر، اکثر مدل های سخت افزاری که در عمل از آن ها استفاده می شود، عبارت اند از، بسیاری از دوربین های ویدیویی رنگی که در آن ها نحوه ظاهر شدن رنگ ها به صورت مولفه های طیفی اولیه قرمز، سبز، آبی می باشد و مدل RGB یا همان قرمز، سبز، آبی برای مانیتور های رنگی.

مدل رنگ HSI (پرده رنگ، اشباع، شدت) که خیلی به توصیف و تفسیر انسان از رنگ ها نزدیک می باشد و مدل های CMY (فیروزه ایی، بنفش، زرد) و مدل رنگ CMYK (فیروزه ایی، بنفش، زرد، سیاه) برای چاپ رنگی. برتری که مدل رنگی HSI نسبت به سایر مدل های رنگی دارد این است که سطح خاکستری و اطلاعات رنگ موجود در تصویر از یک دیگر جدا می شوند و آن تصویر برای بسیاری از روش های سطح خاکستری مناسب می شود. امروزه با گسترش علم رنگ شناسی که حوزه های بسیاری از کاربرد ها را شامل می شود، مدل های رنگی بسیاری بوجود آمده اند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۱۰۶۱
توضیحات:
m فایل متلب - فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۳ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  فرنوش صمدی چهارشنبه , 22 آذر

  سلام من برای یادگیری برنامه نویسی متلب به طور مقدماتی به یه فیلم آموزشی کوتاه نیاز داشتم می تونم از سایت شما اونو تهیه اش کنم.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سعید سه شنبه , 24 تیر

  همین کارو میشه بصورتvhdl انجام داد؟ ممنون جواب بدین

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهسه شنبه , 24 تیر

   سلام از طرف ما نه متاسفانه.