مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m و gui فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، مقاله مرجع و فیلم نحوه اجرا دارد

رایگان

مطالب مرتبط

تصحیح شدت ناهمگن در تصاویر MRI و MR با نرم افزار متلب

تصویر correct-intensity-inhomogeneity-in-mr-and-mri-images_1505_1 تصحیح شدت ناهمگن در تصاویر MRI و MR با نرم افزار متلب

تصحیح شدت ناهمگن در تصاویر MRI و MR

در این بخش پروژه تصحیح شدت ناهمگن در تصاویر MRI و MR را به صورت رایگان همراه با داکیومنت (کامنت گذاری کدها) برای شما آماده کردیم. این پروژه پردازش تصویر ، مهندسی پزشکی و بینایی ماشین که با استفاده از نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده است، به بررسی بیماری آترواسکلروز در محیط گرافیکی GUI می پردازد. مقاله مرجع این پروژه با عنوان Method to Correct Intensity Inhomogeneity in MR Images for Atherosclerosis Characterization می باشد که به همراه پروژه برای دانلود قرار داده شده است.

تشخیص تومور های مغزی از تصاویر MRI

تومور مغزی یکی از خطرناکترین بیماری هایی می باشد که برای انسان اتفاق افتاده است. اگر تومور در مراحل اولیه به درستی شناسایی گردد، شانس زندگی افراد را می تواند افزایش دهد. روش های تقسیم بندی تصاویر MRI مغز به صورت وسیعی به منظور تصویر سازی آناتومی و ساختار مغز مورد استفاده قرار می گیرد. در طی سال های گذشته تصویر برداری تشدید مغناطیسی (MRI) نسبت به دیگر روش‌ های تصویر برداری پزشکی جهت معاینه و شناسایی تومور های مغزی صورت گسترده ای استفاده می شود که علاوه بر داشتن کنتراست زیاد برای بافت ‌های نرم، هیچ کدام از آسیب ‌های اشعه‌ رادیواکتیو را برای انسان ایجاد نمی کند. پزشکان با قطعه ‌بندی تومور در تصاویر MRI مغز قادر هستند تا اطلاعاتی از موقعیت و اندازه‌ تومور کسب کنند و به کمک تجربه و تحلیل و همینطور دانش خود، برنامه‌ درمانی بیمار را تعیین نمایند.

در طی سال های گذشته میزان مرگ و میر بر اثر بیماری های کرونری تقریبا 25 درصد کاهش یافته است و این به خاطر اقدامات پیشگیرانه ایی مانند انجام ورزش های روزانه، نکشیدن سیگار، هیپرکلسترولمی و همچنین کنترل فشار خون می باشد. التهاب و فعالیت پلاکت ها را می توان به عنوان یکی از عوامل بیماری های کرونری دانست.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۱۵۰۵
توضیحات:
m و gui فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، مقاله مرجع و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
رایگان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    Donya سه شنبه , 2 اسفند

    سلام وقت بخیر ببخشید این پروژه رو میشه با شبکه عصبی انجام داد ؟