مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، تصویر برای تست و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تعیین بردارهای راهنمایی از تصاویر بازی بیلیارد در نرم افزار متلب

 • یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
 • بازدید ۲,۴۰۴ نفر

تصویر determination-guide-vectors-from-billiards-game-images-matlab_2081_1 تعیین بردارهای راهنمایی از تصاویر بازی بیلیارد در نرم افزار متلب

تعیین بردارهای راهنمایی از تصاویر بازی بیلیارد در MATLAB

در این بخش پروژه تعیین بردارهای راهنمایی از تصاویر بازی بیلیارد را در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا آماده کرده ایم که بر اساس مقاله Pool Cue Guide – Determination of Guide Vectors Under Adverse Lighting , View Aspect and Scale انجام شده است. در ادامه به معرفی این پروژه پردازش تصویر و بینایی ماشین پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی ها به همراه لینک دانلود مقاله مرجع قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در این پروژه از تصویر ورودی از یک میز بیلیارد با نشانه تصادفی، موقعیت توپ ها، با الگوریتم اولویت بندی جنبه نمایش (prioritizes view aspect)، روشنایی نور، جنبه نور و مقیاس انحراف را نشان می دهیم. تکنیک های پردازش تصویر که مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از هموگرافی، تقسیم بندی تصویر، فرسایش مورفولوژیکی، تطبیق الگو، تشخیص لبه و پردازش رنگ می باشند.

تشخیص توپ و تشخیص لبه ها

در این پروژه، تکنیک های تشخیص توپ و تشخیص لبه تحت شرایط مختلف نوری از نورپردازی میزها، زاویه دید و زاویه مشخصه توپ به دست می آید. برای ضبط تصاویر میز بیلیارد و توپ از یک تلفن همراه استفاده می شود.

تصویر برداری از میز بیلیارد

تصاویر تهیه شده از گوشی موبایل به یک لپ تاپ ارسال می شود و سپس الگوریتم ما تصاویر را در محیط MATLAB پردازش کرده و یک بردار راهنمای سیگنال بر روی تصویر قرار می دهد. تصاویر به طور مستقیم از بالای میز گرفته می شوند که به واقعیت نزدیکتر هستند، تقریبا مثل همان چیزی یک بازیکن معمولی در دنیای واقعی از میز بیلیارد می بیند (این مراحل از قبل انجام شده و اکنون تنها پردازش بر روی تصاویر تهیه شده انجام می شود). همچنین، تصاویر تحت شرایط نورپردازی های مختلف از میزها، از پراکنده تا مستقیم تر (باعث انعکاس بر روی توپ) تهیه می شوند. در نهایت، تصاویر با موقعیت و جهت های مختلف از توپ گرفته می شوند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۲۰۸۱
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، تصویر برای تست و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  علی بدری یکشنبه , 15 مهر

  سلام خدمت دوستان ممنون از راهنمایی خوبتون واقعا عالی بود باز هم خدمتتون خواهم رسید.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  کیوان جوادی پنجشنبه , 3 آبان

  سلام من چند پروژه کوتاه با متلب می خواستم می تونم نمونه کارهای دیگتون رو هم در مورد بازی های دیگه ای ببینم.