مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۲۲,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

به دست آوردن ضرایب کنترلر PID با روش زیگلر نیکولز در متلب

به دست آوردن ضرایب کنترلر PID با روش زیگلر نیکولز در متلب

به دست آوردن ضرایب کنترلر PID در MATLAB

در این بخش پروژه به دست آوردن ضرایب کنترلر PID با روش زیگلر نیکولز در نرم افزار MATLAB را آماده کرده ایم که در آن روش سیستم حلقه بسته به منظور استفاده می شود. در ادامه به معرفی کنترل ‌کننده PID و روش زیگلر نیکولز پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

کنترل ‌کننده PID

کنترل ‌کننده PID یا proportional–integral–derivative controller – PID controller از معروف ترین و پر استفاده ترین نمونه ‌های الگوریتم کنترل بازخوردی (Adaptive Controller) می باشد که در اکثر فرایند های کنترلی همچون کنترل سرعت موتور DC، کنترل فشار، کنترل دما و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. کنترل ‌کننده PID مقدار خطا بین خروجی فرایند و مقدار ورودی مطلوب را محاسبه می ‌کند. هدف کنترل ‌کننده، کمینه سازی خطا با تنظیم ورودی‌ های کنترل فرایند می باشد.

روش زیگلر نیکولز

روش زیگلر نیکولز (Ziegler–Nichols method) یک روش تجربی برای به دست آوردن پارامترهای PID ، PD و P می باشد. روش های تعیین ضرایب زیگلر نیکولز به دو دسته شامل تعیین توسط سیستم حلقه باز و تعیین بوسیله سیستم حلقه بسته صورت می گیرد. در این پروژه از روش سیستم حلقه بسته جهت به دست آوردن ضرایب PID استفاده می شود. برای استفاده از سیستم حلقه بسته، باید در مرحله اول بلوک ‌های مشتق گیر و انتگرال گیر را از مدار جدا کرد و در بین بلوک کنترلی مدار فقط بلوک تناسبی برقرار باشد. در مرحله دوم، باید ورودی پله را اعمال کنیم و از مقادیر کوچک Kc شروع کرده تا زمانی که نمودار خروجی نوسانی شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
باکس دانلود
شناسه:
۳۲۳۸
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۲۲,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است