مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل های متلب - دارای فیلم آموزشی کامل به زبان فارسی - مقاله مرجع آماده دانلود

۴۸۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF داخلی در متلب

تصویر dynamic-load-balancing-li-fi-rf-networks-matlab_419_1 تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF داخلی در متلب

تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF داخلی

در این بخش پروژه شبیه سازی تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF داخلی را که در نرم افزار متلب ساخته شده است را قرار داده ایم. این پروژه شامل یک فیلم آموزشی به زبان فارسی با عنوان مقاله Dynamic Load Balancing for Hybrid Li-Fi and RF Indoor Networks می باشد که در ادامه میتواند فیلم و تصاویری از چگونگی کارکرد این پروژه را مشاهده کرده و لینک دانلود مقاله مرجع را مشاهده کنید.

فناوری لای فای (LiFi) چیست؟

میتوان اینگونه گفت که یک نوع فناوری ارتباطی بی ‌سیم دو سویه پرسرعت مانند فناوری Wifi است. نام این فناوری مخفف شده کلمه “Light Fidelity” می باشد و شبکه لای فای (LiFi) خود زیر مجموعه ایی از ارتباطات بی ‌سیم نوری یا همان Optical Wireless Communications می باشد، این فناوری قادر است تا مکملی به جهت ارتباطات فرکانس رادیویی یا جایگزینی برای فناوری ‌های همه ‌فرستی باشد. تفاوت WiFiبا LiFi در این است که، در تکنولوژی لای فای به منظور انتقال اطلاعات از طیف نور مرئی، فرو سرخ و نزدیک به فرابنفش استفاده می گردد ولی در وای فای از امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات استفاده می گردد. امروز این تکنولوژی خود را به عنوان یک جایگزین مناسب برای تکنولوژی های قدیمی تر معرفی کرده است، زیرا این تکنولوژی قابلیت حمل حجم بسیار وسیعی از اطلاعات را دارد و همچنین بخشی از تکنولوژی های ارتباطات نور مرئی می باشد.

معرفی پروژه تعادل بار پویا برای شبکه ترکیبی LiFi و RF

مشکلی در این مقاله مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است، مشکل متعادل کننده بار پویا برای شبکه های ترکیبی LiFi و یک موج RF میانی نام دارد. با وجود اینکه شبکه های LiFi می توانند داده های بسیار بالایی را فراهم کنند، توزیع فضایی چنین نرخ های داده بالا ممکن است یکنواخت نباشد. بررسی ها نشان داده اند که یک شبکه RF به خوبی می تواند نوسانات سرعت داده ای فضایی را تقویت کند و آن را به شبکه لای فای کاهش دهد. الگوریتمی که در این مقاله توصیه شده است، یک الگوریتم متعادل کننده بار پویشی برای تعیین نقطه دسترسی مطلوب (AP) به منظور رفع برخی از محدودیت های میانگین سرعت برای هر کاربر در حین دستیابی به حداقل عملکرد خرابی است. علاوه بر این، آستانه نرخ داده ها تعریف می گردد تا شناسایی شود که آیا کاربران باید توسط یک AP LiFi یا یک RF AP خدمت رسانی شود.

نتایج شبیه سازی

نتایجی که از شبیه سازی های متعدد با نرم افزار MATLAB بدست آمده نشان می دهد که این آستانه تأثیر قابل توجهی بر عملکرد ترکیبی شبکه دارد و هچنین نتایج بدست آمده بیانگیر این موضوغ است که، آستانه بهینه که حداقل احتمال وقفه را کاهش می دهد، بسیار پایین تر از الزامات سرعت داده برای هر کاربر می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۴۱۹
توضیحات:
m فایل های متلب - دارای فیلم آموزشی کامل به زبان فارسی - مقاله مرجع آماده دانلود
قیمت:
۴۸۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    مژگان نادری جمعه , 28 مهر

    سلام پروژه ای در مورد handover در شبکه می خواستم، خیلی سایت ها رو بررسی کردم اما به نتیجه نرسیدم. اگه پروژه مرتبط سراغتون هست لطفا راهنمایی کنید.