پخش بار اقتصادی در شبکه بدون در نظر گرفتن تلفات با نرم افزار متلب

  • پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
  • بازدید 288 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (10 امتیاز از 2 رای)
    Loading...

پخش بار اقتصادی در شبکه بدون در نظر گرفتن تلفات با نرم افزار متلب

پخش بار اقتصادی در شبکه با متلب

در این بخش پروژه پخش بار اقتصادی در شبکه بدون در نظر گرفتن تلفات را با نرم افزار MATLAB آماده کردیم که در ادامه به معرفی پخش بار اقتصادی پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی قرار داده شده است.

پخش بار اقتصادی (ED)

پخش بار اقتصادی (ED) یکی از مهمترین مسائل در هماهنگی تولید و مصرف در نیروگاه ها می باشد. منظور از پخش بار اقتصادی در شبکه ، مشخص کردن میزان تولید نیروگاه های موجود در شبکه می باشد، به طوری که بتواند تمامی بارها را تغذیه کند. مسئله پخش بار اقتصادی (Economic Dispatch) در رابطه با برنامه ریزی بهینه تولید ژنراتور های شبکه قدرت به منظور کاهش هزینه تولید با در نظر گرفتن قیود سیستم است که کاربرد مهمی در برنامه ریزی عملکرد و کنترل سیستم های قدرت دارد. تولید انرژی الکتریکی در سیستم های قدرت با هدف کاهش کل هزینه تولیدی برای واحد های فعال موجود در شبکه، از مهمترین مباحث برای سیستم های مدرن امروزی است. در واقع هدف از حل مسئله پخش بار اقتصادی در سیستم قدرت، برنامه ‌ریزی خروجی واحد های تولید است، به طوری که تقاضای بار مورد نیاز را با پایین ترین هزین تأمین کند.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

پخش بار اقتصادی در شبکه بدون در نظر گرفتن تلفات با نرم افزار متلب پخش بار اقتصادی در شبکه بدون در نظر گرفتن تلفات با نرم افزار متلب

پخش بار اقتصادی در شبکه بدون در نظر گرفتن تلفات با نرم افزار متلب


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید