مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - دارای فیلم نحوه اجرا - کامنت گذاری در کدها - مقاله مرجع آماده دانلود

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تشخیص لبه و حذف پس زمینه از تصاویر میدان نوری با نرم افزار متلب

تصویر edge-detection-background-removal-image-matlab_859_1 تشخیص لبه و حذف پس زمینه از تصاویر میدان نوری با نرم افزار متلب

تشخیص لبه و حذف پس زمینه از تصاویر میدان نوری

در این پست پروژه تشخیص لبه و حذف پس زمینه از تصاویر میدان نوری را آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار MATLAB و با عنوان مقاله Occluded Edge Detection in Light Field Images for Background Removal ارائه شده است که پروژه ای مناسب و کاربردی در حوزه پردازش تصویر و بینایی ماشین می باشد. در ادامه میتوانید توضیحاتی در مورد پروژه انجام شده و همچنین فیلم و تصاویری از خروجی  آن را مشاهده کنید.

تشخیص لبه و حذف پس زمینه از تصاویر

برای تشخیص دادن پیش / پس زمینه و یا لبه تصاویر، از تکنیک های جدا کننده استاندارد، مانند روش آستانه گذاری اتسو (Otsu) که به رنگ یا شدت تفاوت بین ناحیه و پس زمینه وابسته می باشد، استفاده می شود. برای نمونه، به طور معمول یک صفحه نمایش سبز رنگ که به عنوان پس زمینه در یک صحنه روش استفاده می شود تفاوتی بین رنگ پیش زمینه و پس زمینه وجود دارد. در یک تصویر دو بعدی استاندارد از یک صحنه با یک صفحه نمایش سبز، پردازش دیجیتال می تواند بر روی برچسب هر پیکسل که منطبق بر صفحه نمایش سبز به عنوان بخشی از پس زمینه است، انجام شود و می تواند با یک پیکسل متناظر در برخی از تصویر دیگر جایگزینی برای تغییر پس زمینه از تصویر اصلی باشد.

معرفی پروژه

در این پروژه، یک روش تخمین عمق ساده را با استفاده از داده های میدان نور 4D اجرا می کنیم و با استفاده از لبه هایی که با روش تشخیص لبه پیدا شده اند تقسیم بندی انجام می شود. هدف نهایی این مقاله این است که یک ابزار تقسیم عمق تعاملی در زمان واقعی برای تصاویر زمینه نور که کاربران بتوانند برای انجام تکنیک های مجازی روی صفحه نمایش مجازی کیفی استفاده کنند، ایجاد شود.

تخمینی محاسبه از زمینه های نور

اولین گام در زمینه حذف پس زمینه، تولید یک تخمین عمق متراکم از میدان نور است. در این گزارش کار تصویر 2D که در نهایت به کاربر نمایش داده می شود، تصویر مرکزی از زمینه نور است، یعنی برای نمای استاندارد 4D نور، نمایش مرکز از مرکز (s، t) خواهد بود.

کار انجام شده در گذشته

کارهای انجام شده در این زمینه نشان می دهد که چگونه جهت گیری هواپیما عبور از هر نمونه ای از میدان نور مربوط به عمق منبع نور در آن نقطه است. این جهت گرادیان 2D در هر (s، u) و (t، v) هواپیما می باشد. این به این ترتیب دو تخمین گرادیان برای هر کانال رنگی را برای مجموع شش تخمین عمق، هر یک با اعتماد متناظر با اندازه گرادیان اندازه گیری می کند.

کالیبراسیون

تخمین عمق ایجاد شده در واحد عمق واقعی نیست، بلکه شیب برآورد گرادیان است که متناسب با عمق واقعی است. برای تقسیم بندی پیش زمینه / پس زمینه کیفی، ما به طور واضح به واحدهای عمق نیاز نداریم و می توانیم به جای آن با دامنه ها کار کنیم. اگر واحدهای عمق واقعی مورد نیاز بود، باید تصویرگر نور را باید کالیبراسیون کرد، که در جاهای دیگر مورد بحث قرار می گیرد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۸۵۹
توضیحات:
m فایل متلب - دارای فیلم نحوه اجرا - کامنت گذاری در کدها - مقاله مرجع آماده دانلود
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    samira پنجشنبه , 9 اسفند

    روزتون بخیر راجع به لبه یابی در تصاویر رنگی سوال داشتم. تصویر در لبه یابی باید به grayscale تبدیل بشه ؟