مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، تصویر برای تست و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

رمزنگاری و رمزگشایی تصویر با شبکه عصبی SOM و LVQ در متلب

 • چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷
 • بازدید ۲,۳۴۲ نفر

تصویر encryption-decryption-image-neural-network-matlab_2222_1 رمزنگاری و رمزگشایی تصویر با شبکه عصبی SOM و LVQ در متلب

رمزنگاری و رمزگشایی تصویر با شبکه عصبی در متلب

در این بخش پروژه رمزنگاری و رمزگشایی تصویر با شبکه عصبی SOM و LVQ را با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی در مورد رمزنگاری تصاویر پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

رمزنگاری تصاویر

تا به امروز روش ها و الگوریتم های مختلفی از سوی پژوهشگران برای رمزنگاری تصاویر ارائه شده است. با در نظر گرفتن ظرفیت داده های بزرگ و همچنین تعداد بالای پیکسل ها، تصویر همواره متفاوت تر از متن می باشد. از این رو حفاظت از تصویر و متن، دارای تفاوت هایی می باشد، و احتمال دارد که الگوریتم های رمزنگاری متن، در بخش تصویر غیرقابل استفاده باشد. استواری سیستم های رمزنگاری بر اساس ایجاد آشوب و آشفتگی در تصویر بوده و هر یک از روش های ارائه شده سعی می کنند که به طور پیکسل های تصویر را به ذرات کوچک تقسیم کرده و در هم آمیزند.

با استفاده از این روش، تصویر رمزنگاری شده از تصویر اصلی قابل بازشناسی نخواهد بود مگر در شرایطی که کلید استفاده شده در رمزنگاری تصویر در دسترس باشد. در طی سال های گذشته الگوریتم ها و روش های رمزنگاری مختلفی به منظور رمزنگاری تصویر ارائه شده اند كه اغلب آنها نیز توابع آشوب و الگوریتم ژنتیک را جهت رمزنگاری داده ها مورد استفاده قرار داده اند.

رمزنگاری تصویر با شبکه عصبی

شبکه های عصبی (Artificial Neural Networks – ANN) نقش مهمی را در امنیت اطلاعات ایفا می کنند و از آنها در رمزنگاری و رمزگشایی تصویر یا متن استفاده های بسیاری شده است. در پروژه پیش رو نیز از شبکه عصبی نگاشت خود سازمانده (Self-Organizing Maps – SOM) و شبکه عصبی رقمی ساز بردار یادگیر (Learning Vector Quantization – LVQ) در محیط نرم افزار متلب مورد استفاده قرار گرفته است.

 


تصویر 1
تصویر 2
باکس دانلود
شناسه:
۲۲۲۲
توضیحات:
m فایل متلب ، تصویر برای تست و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۳ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  امیر بیاتی یکشنبه , 27 آبان

  سلام در مورد استانوگرافی تو متلب پروژه یا مقاله ای دارید که بشه ازش استفاده کرد ؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  نادر رحمانی سه شنبه , 4 دی

  سلام آیا مقاله ای در مورد شبکه LVQ دارید بخشی از پروژم مربوط به این شبکه میشه می خواستم بیشتر روش مطالعه داشته باشم.