مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد

۶۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تخمین نسبت سیگنال به نویز در سیستم MIMO-OFDM با نرم افزار متلب

  • چهارشنبه 26 تیر 1398
  • بازدید ۱,۸۳۲ نفر

تخمین نسبت سیگنال به نویز در سیستم MIMO OFDM با نرم افزار متلب

تخمین نسبت سیگنال به نویز در سیستم MIMO-OFDM با MATLAB

در این بخش پروژه تخمین نسبت سیگنال به نویز در سیستم MIMO-OFDM با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی از نسبت سیگنال به نویز و معرفی سیستم MIMO-OFDM پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه پردازش سیگنال و مهندسی مخابرات در محیط برنامه متلب قرار داده شده است.

نسبت سیگنال به نویز (Signal to Noise Ratio)

نسبت سیگنال به نویز (S/N یا SNR) معیاری در علوم مهندسی جهت مقایسه میزان سیگنال مطلوب به میزان نویز موجود در سیستم می باشد. این شاخص اغلب با نسبت توان سیگنال به توان نویز تعریف می گردد و با واحد دسیبل (db) بیان می شود. این نسبت هر چقدر بالاتر از ۱:۱ (بزرگتر از ۰db) باشد یعنی میزان سیگنال بیشتر از نویز بوده و به عبارت دیگر  این شاخص هرچه بالاتر و بیشتر باشد بهتر بوده و نشان دهنده سیگنال مفید بیشتری می باشد.

سیستم MIMO-OFDM

سیستم MIMO-OFDM رابط هوایی برتر برای ارتباطات بی سیم ۴G و ۵G پهن باند است. این تکنولوژی ترکیبی از سیستم چندین ورودی و چند خروجی (MIMO) است که ظرفیت کانال را با انتقال سیگنال های مختلف بر روی آنتن های چندگانه و مدولاسیون تقسیم فرکانس عمودبرهم (OFDM)، که کانال رادیویی را به تعداد زیادی از زیر کانال های نزدیک تقسیم می کند، برای برقراری ارتباطات قابل اعتماد با سرعت بالا، افزایش می دهد. تحقیقات انجام شده در اواسط دهه ۱۹۹۰ نشان داده که در حالی که مایمو (MIMO) با سایر رابط های هوایی محبوب مانند TDMA و CDMA استفاده شود، ترکیبی از سیستم MIMO و OFDM در بیشتر موارد نرخ انتقال داده بسیار بالایی را ارائه می دهد.

 


تصویر 1
تصویر 2
باکس دانلود
شناسه:
۲۹۶۰
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۶۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است