مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، دیتای ماهواره کالیپسو برای تست و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

ارزیابی عمق اپتیکی ذرات معلق هوا (AOD) از داده های ماهواره CALIPSO در متلب

تصویر evaluation-aod-from-calipso-satellite-data-matlab_2475_1 ارزیابی عمق اپتیکی ذرات معلق هوا (AOD) از داده های ماهواره CALIPSO در متلب

ارزیابی عمق اپتیکی ذرات معلق هوا در متلب

در این بخش پروژه ارزیابی عمق اپتیکی ذرات معلق هوا (AOD) از داده های ماهواره CALIPSO را در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها آماده کردیم که این سورس کد لیستی از فایل های لایه آیروسل (Aerosol) که از فاصله 5 کیلومتری از زمین توسط ماهواره کالیپسو (CALIPSO) تهیه شده را خوانده و هیستوگرام عمق نوری لایه 532 نانومتری را تولید می کند. در ادامه به معرفی هواپخش و ماهواره کالیپسو پرداخته و فیلم و تصویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

معرفی ماهواره CALIPSO

کالیپسو (CALIPSO) ماهواره مطالعات زیست ‌محیطی ناسا و مرکز ملی مطالعات فضایی فرانسه می باشد که در سال ۲۰۰۶ به فضا پرتاب شده است. نام کالیپسو (CALIPSO) از حروف اول کلمات Cloud-Aerosol Lidar and Infrared Pathfinder Satellite Observations به معنای دیده ‌بانی ابر و هواپخش با ره ‌یاب مادون قرمز و لیدار ماهواره ‌ای گرفته شده ‌است. ابزارهای سنجش از دور فعال و غیر فعال نصب‌ شده بر روی ماهواره کالیپسو، هواپخش ‌ها (ذرات معلق هوا) و ابرها را در همه ی 24 ساعت شبانه‌ روز پایش و داده های جمع آوری شده را به مرکز مخابره می ‌کند. ماهواره کالیپسو بخشی از سامانه ای ترین می باشد که با ماهواره ‌های آکوا، آئورا و کلودست این سامانه را تشکیل داده ‌اند.

معرفی هواپخش (ذرات معلق هوا)

هواپخش نامی است که به سوسپانسیون ذرات جامد یا قطره‌ های مایع در گاز گفته می ‌شود. در واقع منظور از هواپخش، ذرات گرد و غبار معلق در هوا می باشد از آنها می توان به دود، ریزگرد اقیانوسی، آلودگی هوا، و مه دود اشاره کرد.

نحوه اسکن ماهواره CALIPSO

در ادامه تصاویری از نحوه اسکن ماهواره CALIPSO و خروجی هایی از پردازش داده هایی که از این ماهواره در مرکز مدیریتی دریاقت می شود را مشاهده می کنید. توجه کنید که این تصاویر، خروجی های پروژه قرار داده شده با متلب نبوده و فقط جهت آشنایی با عملکرد این ماهواره می باشد (فقط آخرین نموداری که به صورت هیستوگرام نشان داده می شود، به همراه جدول پارامتر ها، خروجی پروژه در محیط متلب است).

 


تصویر 1 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 2 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 3 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 4 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 5 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 6 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 7 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 8 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 9 - نحوه اسکن ماهواره کالیپسو
تصویر 10 - خروجی پروژه در محیط متلب
تصویر 11 - خروجی پروژه در محیط متلب
باکس دانلود
شناسه:
۲۴۷۵
توضیحات:
m فایل متلب ، دیتای ماهواره کالیپسو برای تست و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است