مقاله ارزیابی نهان نگاری تصویر و ارائه روشی بهینه در حوزه مکان

  • پنجشنبه 24 بهمن 1398
  • بازدید ۱,۳۷۳ نفر

مقاله ارزیابی نهان نگاری تصویر و ارائه روشی بهینه در حوزه مکان

نهان نگاری تصویر و ارائه روشی بهینه

در این بخش مقاله ارزیابی نهان نگاری تصویر و ارائه روشی بهینه در حوزه مکان را به زبان فارسی برای دانلود رایگان قرار دادیم که از مقالات دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد که در دومین کنفرانس بین المللی ترکیبیات رمزنگاری و محاسبات ارائه شده است. در ادامه به چکیده این مقاله پرداخته و فهرست مطالب ارائه شده در آن به همراه لینک دانلود رایگان نسخه PDF قرار داده شده است.

امنیت اطلاعات در شبکه

تامین امنیت اطلاعات در شبکه های مخابراتی و ارتباطی (Telecommunication networks) یکی از مهمترین و چالش برانگیزترین مسائلی است که اهیمت بسیار بالایی نیز دارد. یکی از روش های تامین امنیت اطلاعات، نهان نگاری یا استگانوگرافی (Steganography) می باشد که به آن مخابرات مخفی نیز گفته می شود. زیرا در نهان نگاری یا پنهان نگاری ارتباط مخفی می ماند و پیام محرمانه در پوشش اطلاعات متداول و رایج ارسال می شود. از طرفی نیاز برای تامین امنیت ارتباطات از مسائل اجتناب ناپذیر محسوب می شود و با توجه به گستردگی روزافزون شبکه های مخابراتی، بر اهمیت این موضوع اضافه می شود. از جمله راه کار هایی که برای حل این مسئله وجود دارد، استفاده از روش های بهینه نهان نگاری (Steganography) می باشد.

معرفی مقاله

مقاله پیش رو به موضوع نهان نگاری (پنهان نگاری) در پوشانه تصویر پرداخته است. هدف اصلی در این مقاله، ارائه روشی جدید و بهینه جهت استفاده از خاصیت کدگذاری برای درج داده های محرمانه در الگوریتم جاسازی می باشد. چرا که بکارگیری نظریه کدگذاری در نهان نگاری، ضمن بهره مندی از خواص آن و افزایش ظرفیت و مقاومت در حوزه مکان، باعث افزایش امنیت طرح نهان نگاری در برابر نهان کاو ها خواهد شد. جهت دستیابی به این هدف، ایده استفاده از ماتریس کنترل مشابهت کدهای خطی در پوشانه تصویر، در راهکار پیشنهادی مطرح شده است. زیرا با درج داده های محرمانه در پیکسل های پوشانه بر پایه این روش، ضمن دستیابی به سادگی و ظرفیت مناسب حوزه مکان، تصویر نهانه بیشترین شباهت ممکن را به تصویر پوشانه داشته (۹۷ درصد) و باعث افزایش چشمگیر شفافیت (۵۸ الی ۷۰) می گردد.

فهرست مطالب مقاله

 

باکس دانلود
شناسه:
۳۲۹۷
صفحات:
۱۷
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۱ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است