مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، تصویر برای تست و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تشخیص چهره در تصویر با مورفولوژی ریاضی در نرم افزار متلب

 • دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶
 • بازدید ۳,۱۱۴ نفر

تصویر face-recognition-mathematical-morphology-matlab_1622_4 تشخیص چهره در تصویر با مورفولوژی ریاضی در نرم افزار متلب

تشخیص چهره در تصویر

در این بخش پروژه تشخیص چهره در تصویر با مورفولوژی ریاضی و تقطیع رنگ پوست را که یک پروژه مناسب در زمینه پروژه پردازش تصویر و بینایی ماشین می باشد، برای شما کابران آماده کردیم که با استفاده از نرم افزار MATLAB انجام شده است. در ادامه می توانید توضیحاتی در این باره مطالعه و فیلم و تصاویری خروجی پروژه را بررسی کنید.

تشخیص چهره

بی شک یکی از مهمترین زمینه های تحقیقات بیومتریک، تشخیص چهره انسان می باشد و علت آن هم وجود دامنه گسترده ایی از کاربرد می باشد. اکثرا در سیستم های بیومتریک و نظارتی (بینایی ماشین)، تشخیص چهره قبل از انجام شناسایی و جستجو، صورت می گیرد. شناسایی و تشخیص چهره در کاربرد های چند زمینه تحقیقاتی می باشد که در آن از روش ها و تکنیک های پردازش تصویر، الگوشناسی و همچنین بینایی ماشین استفاده می شود.

سیستم های تشخیص چهره

یکی از موضوعاتی که در زمینه بینایی ماشین سابقه طولانی دارد، سیستم های تشخیص چهره (شامل شناسایی چهره و تشخیص چهره) می باشد که در طی این مدت به خوبی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. همچنین در چند سال اخیر این موضوع جزء موضوعات داغ و چالشی برای تحقیق و بررسی بوده است.

کاربرد سیستم های تشخیص چهره

از جمله کاربرد های فراوانی که این سیستم ها دارند می توان به مواردی نظیر امنیت ملی، نظارت و کنترل دسترسی، امنیت نظامی، ایمنی عمومی و غیره اشاره کرد. البته قابل ذکر است که این موضوع با شناسایی صحیح تصویر چهره و ارجاع آن به افراد در یک پایگاه داده، ارتباط دارد.

تکنیک های تشخیص چهره :

 • تکنیک های مبتنی بر ویژگی
 • تکنیک های مبتنی بر تصویر

همه این تکنیک ها به منظور شناسایی کردن درست، به وجود اطلاعات قبلی از چهره هایی نیاز دارند.

ویژگی های استفاده شده در تشخیص چهره

شکل چهره، رنگ، عناصر چهره همچون بینی، گوش و یا چشم

مورفولوژی ریاضی یا ریخت شناسی چیست ؟

ریخت شناسی یا Mathematical Morphology یک روش فیلتر غیر خطی می باشد که به منظور حذف نویز تصویر، تشخیص لبه تصویر، استخراج ویژگی از تصاویر، فشرده ‌سازی تصویر، قطعه‌ بندی تصویر، تشخیص شکل، ترمیم و بازسازی تصویر و غیره در عملیات پردازش تصویر مورد استفاده قرار می گیرد. تکنیک ریخت شناسایی جزء تکنیک هایی است که به صورت مکرر در حوزه پردازش تصویر مورد استفاده قرار می گیرد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۱۶۲۲
توضیحات:
m فایل متلب ، تصویر برای تست و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  الهام اسدی جمعه , 4 اسفند

  سلام این پروژرو با الگوریتم svm به همراه توضیحاتش می تونید با نرم افزار متلب آماده کنید یه پروژه کوچولوی کلاسیه باید زود تحویلش بدم مجکرم.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سیامک زندیان پنجشنبه , 20 اردیبهشت

  سلام دو تا پروژه ی دیگه در ارتباط با این موضوع می خواستم اگه در دسترس دارید لطفا راهنمایی کنید.