ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    0

دستور find در متلب

دوستان من یه ماتریس در نرم افزار متلب تعریف کردم و محتوای اونو با تعدادی عدد صحیح مثبت پر کردم و محدوده ایت اعداد هم بین 1 تا 50 است حالامن می خوام عددی که کاربر از ورودی توی متلب وارد کرده رو توی این ماتریس بگردم و اونو اگه پیدا کرد توی خروجی نشون بده آیا با دستور find در متلب می تونم این عدد رو توی ماتریس پیدا کنم. ممنون از راهنمایی دوستان
    17
    Administrator
    با استفاده از دستور find در متلب می تونید مقدار و مکان آن را در ماتریسی پیدا کرده و در خروجی نشان دهید در مثال زیر ما یه ماتریسی داریم که که شامل چند عدد می باشد و با استفاده از دستور find در متلب می خواهیم بررسی کنیم که آیا عدد مثلا 36 در ماتریس مورد نظر وجود دارد یا خیر با اجرای دستورات زیر خروجی بدست آمده در نرم افزار متلب را نشان خواهد داد.
    کد:
      	A=[18 17 8; 4 14 9;36 54 69];
      	f=find(A==36);
    با اجرای دستورات بالا در نرم افزار متلب خروجی زیر به نمایش در خواهید آمد که بیانگر این است که عدد 36 در مکان 3 از ماتریس قرار دارد.
    کد:
      	F =
    	     3
    اگر در خروجی دستور find از دو متغییر استفاده کنید سطر و ستون عدد مورد نظر رو خواهیم داشت.
    کد:
      	A=[18 17 8; 4 14 9;36 54 69];
      	[r,c]=find(A==36);
    با اجرای دستور بالا خروجی زیر بدست خواهید آمد که سطر و ستون عدد مورد نظر در ماتریس را نشان خواهد داد.
    کد:
      	r =
    	     3
    	c =
    	     1
    0
    ممنون از لطفتون واقعا خیلی عالی بود با اینکه دیر جواب دادین ولی با مثالی که در مورد دستور Find زدید متوجه این دستور شدم که توی متلب دقیقا چیکار داره میکنه سپاس از لطفتون
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

کلمات کلیدی این موضوع