معرفی الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی (GSO)

تصویر group-search-optimizer-algorithm_1612 معرفی الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی (GSO)

معرفی الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی

در این بخش به معرفی الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی پرداخته و مقاله های مرجع این الگوریتم را برای دانلود قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما رو با این الگوریتم تکاملی بیشتر آشنا سازیم.

الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی (GSO)

الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی یا روش GSO یک مکاشفه بهینه سازی مبتنی بر جمعیت می باشد که از رفتار جستجوی حیوانات نشأت گرفته است. رفتار جستجوی حیوانات می تواند بوسیله تلاش آنها برای پیدا کردن غذا، جفت، لانه و غیره توصیف شود. از سوی دیگر زندگی گروهی یک دسته از حیوانات باعث اشتراک گذاری اطلاعات و همکاری آنها با یکدیگر می شود. این رفتار گروهی اجازه می دهد که نرخ جستجوی موفق گروه افزایش یابد و همچنین واریانس موفقیت گروه کاهش یابد.

استفاده از الگوریتم GSO در منابع مختلف

بهینه ساز گروه جستجو برای اولین بار در سال 2006 توسط هی و همکاران در مقاله ای با عنوان A Group Search Optimizer for Neural Network Training که در این پست برای دانلود نیز قرار داده شده است، به منظور آموزش شبکه عصبی مصنوعی (ANN) استفاده شد. با استفاده از این الگوریتم تکاملی دو مسأله دسته بندی دنیای واقعی با موفقیت حل شد.

در ادامه تحقیقات بر روی این الگوریتم در همان سال نسخه ای از این الگوریتم برای بهینه سازی تابع با عنوان مقاله A Novel Group Search Optimizer Inspired by Animal Behavioural Ecology معرفی شد که در این پست برای دانلود نیز قرار داده شده است. در سال 2009 نیز هی و همکاران نسخه ای جامع و جدید از بهینه ساز گروه جستجو را با عنوان مقاله Group Search Optimizer: An Optimization Algorithm Inspired by Animal Searching Behavior چاپ نمودند که آن نیز در این پست برای دانلود رایگان قرار گرفته است.

پس از معرفی الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی (GSO) توسط هی و همکاران، نویسندگان بسیاری به این الگوریتم تکاملی علاقمند شدند. در سال 2010 از روش GSO برای طراحی پوسته های دولایه توری استفاده شده است. همچنین در سال 2011 یک الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی مبتنی بر درونیابی درجه دو در مقاله ای با عنوان Hybrid Group Search Optimiser with quadratic interpolation method and its application معرفی شد.

بعلاوه در سال 2012 یک الگوریتم بهینه ساز جستجوی گروهی مبتنی بر دنیای کوچک (WS) در مقاله ای با عنوان A group search optimization based on improved small world and its application on neural network training in ammonia synthesis معرفی شد که در این پست برای دانلود رایگان نیز قرار داده شده است. دنیای کوچک یک ساختار شبکه اجتماعی می باشد که برای تبادل اطلاعات میان اعضاء جامعه استفاده می شود.

همچنین در سال 2012 یک الگوریتم چند هدفه بهینه ساز جستجوی گروهی به منظور حل مسائل بهینه سازی چند هدفه با عنوان مقاله A novel group search optimizer for multi-objective optimization معرفی شد که در این پست برای دانلود نیز قرار داده شده است. همینطور در سال 2012 از الگوریتم GSO در کاربرد مخابره اقتصادی (ED) در سیستم های قدرت استفاده شد که مقاله آن با عنوان Solving non-convex economic dispatch problem with valve point effects using modified group search optimizer method بود که در این پست نیز برای دانلود قرار داده شده است.

 

باکس دانلود
شناسه:
۱۶۱۲
صفحات:
۶۵
زبان:
انگلیسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۲.۶۶ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    محمود ندائی جمعه , 20 بهمن

    سلام من قراره یه ارائه در مورد الگوریتم GSO بدم شما پاورپوینت این الگوریتم رو دارید.