نحوه دسترسی به کتابخانه Sources و Sinks در سیمولینک متلب

  • پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
  • بازدید ۴,۸۱۷ نفر

تصویر how-to-access-sources-and-sinks-library-in-simulink_2059_1 نحوه دسترسی به کتابخانه Sources و Sinks در سیمولینک متلب

کتابخانه Sources و Sinks در سیمولینک

در این بخش به چگونگی دسترسی به کتابخانه Sources و Sinks در سیمولینک نرم افزار MATLAB برای شبیه سازی سیستم های دینامیکی می پردازیم.

کتابخانه Sources و Sinks در سیمولینک

معرفی کتابخانه Sources

کتابخانه Sources شامل منابعی از داده ها یا سیگنال ها که کاربر جهت شبیه سازی سیستم های دینامیکی به آنها احتیاج خواهد داشت، می شود. ممکن است کاربر بخواهد تا از ورودی ثابت، موج سینوسی، تابع پله، تابع شیب و غیره استفاده نماید. همچنین ممکن است کاربر بخواهد تا تأثیرات اغتشاشات را روی سیستم بیازماید در این صورت می تواند از تابع تولید کننده سیگنال تصادفی جهت شبیه سازی اغتشاشات استفاده نماید. از آیکن clock می توان در مواردی که نیاز به زمان گذاری در ترسیمات باشد، استفاده نمود. همچنین جهت جلوگیری از پیغام های خطای نشان دهنده پورت های استفاده نشده، می توان آنها را به آیکن ground متصل نمود.

کتابخانه sinks

کتابخانه sinks شامل بلوک هایی می شود که سیگنال ها در آنها به پایان می رسند. در بیشتر موارد می خواهیم تا نتایج را در یک فایل مجزا و یا ماتریسی از متغیرها ذخیره کنیم. داده ها می توانند نمایش داده شوند و یا در فایلی ذخیره شوند. بلوک stop جهت توقف عملیات شبیه سازی در صورتی که ورودی بلوک مخالف صفر باشد، استفاده می شود.

شکل زیر بلوک های قابل دسترس در کتابخانه Sources and Sinks را نشان می دهد. سیگنال های استفاده نشده باید خاتمه داده شوند، تا از دادن هشدارهایی در مورد سیگنال های قطع شده، جلوگیری کند.

تصویر how-to-access-sources-and-sinks-library-in-simulink_2059_2 نحوه دسترسی به کتابخانه Sources و Sinks در سیمولینک متلب تصویر how-to-access-sources-and-sinks-library-in-simulink_2059_3 نحوه دسترسی به کتابخانه Sources و Sinks در سیمولینک متلب

مطالب مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است