مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، fis فایل سیستم فازی ، fig فایل خروجی ها ، slx فایل سیمولینک و گزارش کار در فایل ورد دارد

رایگان

مطالب مرتبط

کنترل بار در سیستم انرژی آبی با فازی نوع دوم در سیمولینک متلب

کنترل بار در سیستم انرژی آبی با فازی نوع دوم در سیمولینک متلب

کنترل بار در سیستم انرژی آبی با فازی نوع دوم در متلب

در این بخش دانلود رایگان پروژه شبیه سازی کنترل بار در سیستم انرژی آبی با فازی نوع دوم در سیمولینک متلب به همراه گزارش کار را آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه ارائه شده و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب به همراه لینک دانلود پروژه و گزارش کار قرار داده شده است.

تخمین و تشخیص خطا در سیستم های قدرت

مسئله تخمین و تشخیص خطا در سیستم های قدرتی به عنوان یک مسئله مهم برشمرده می شود. این مسئله از آن جایی نشات می گیرد که عدم وجود سیستم های تشخیص خطا، ممکن است خسارات مالی و اقتصادی و حتی انسانی فراوانی را ایجاد نماید. لذا ارائه یک سیستم تخمین خطا قبل از وقوع هرگونه عیبی در سیستم های قدرت (Power Systems)، مسئله مهمی تلقی می شود. سیستم های انرژی آبی (Hydropower Systems) به دلیل نواقصی که در زمان ایجاد خطا های مختلف دارند، دچار مشکلاتی اساسی می شوند. با توجه به این موضوع، ایجاد یک سیستم کنترل کننده برای تخمین خطا ها، تضمین حداکثر مقدار انرژی و همچنین کاهش هزینه های نگهداری، می تواند از بروز عوامل مختلف جلوگیری کند. از این رو استفاده از الگوریتم ترکیبی فیلتر کالمن توسعه یافته و منطق فازی به عنوان کنترل کننده پیشنهاد می شود.

معرفی پروژه

یکی از مهمترین بخش های این پروژه مدل سیستماتیک ارائه شده در سیستم انرژی آبی می باشد که یک کنترل کننده ترکیبی مبتنی بر فیلتر کالمن توسعه یافته و منطق فازی نوع دوم است. عملیات شناسایی خطا با فیلتر کالمن توسعه یافته و تحمل خطا به همراه تضمین حداکثر مقدار انرژی در زمان جدا سازی خطا ها و همچنین عملکرد صحیح تضمین شده با حداقل هزینه نگهداری و خسارات ناشی به کمک منطق فازی صورت می گیرد. بکارگیری محیط MATLAB به عنوان شبیه ساز و پلتفرم اصلی همراه با محیط سیمولینک (Simulink) آن مدنظر این پروژه است. برای اجرای شبیه سازی در ابتدا نیاز است تا پارامتر های اصلی سیستم انرژی آبی مقداردهی شود. زمان کل شبیه سازی ۲۰ ثانیه فرض شده که سیستم انرژی آبی از زمان شروع به کار، عملیات کنترل با منطق فازی و سپس تعیین خطا با فیلتر کالمن توسعه یافته را انجام بدهد. در ابتدا نیاز است تا ساختار کنترل کننده فازی نوع دوم ارائه گردد. برای این منظور، ورودی سیستم فازی، حسگر سرعت و زاویه ای ژنراتور، حسگر و محرک فراز در سیستم انرژی آبی به عنوان مولفه های مهم برای تشخیص خطا استفاده می شوند که هر کدام دارای یک سری توابع عضویت و بازه اعداد فازی همراه با متغیرهای زبانی خواهند بود.

 

تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۴۸۸۸
توضیحات:
m فایل متلب ، fis فایل سیستم فازی ، fig فایل خروجی ها ، slx فایل سیمولینک و گزارش کار در فایل ورد دارد
قیمت:
رایگان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است