مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل پارامترهای ورودی ، mat فایل دیتا ، mdl فایل سیمولینک و فیلم نحوره اجرا دارد

۱۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

کنترل بار فرکانس با مدل کنترل پیش بین (MPC) در سیمولینک متلب

کنترل بار فرکانس با مدل کنترل پیش بین (MPC) در سیمولینک متلب

کنترل بار فرکانس با مدل کنترل پیش بین در سیمولینک MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی کنترل بار فرکانس با مدل کنترل پیش بین (MPC) در Simulink نرم افزار MATLAB آماده کردیه ایم که در ادامه به توضیحاتی از کنترل بار فرکانس ، مدل کنترل پیش بین و هدف از کنترل در سیستم قدرت پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

کنترل بار فرکانس (LFC)

مسئله کنترل بار فرکانس (Load-Frequency Control – LFC) یکی از اساسی ترین و مهمترین موضوعات در طراحی و بهره ‌برداری از سیستم‌ های قدرت (Power Systems) می باشد. در یک سیستم قدرت، فرکانس عامل مشترکی می باشد که وابسته به تعادل توان حقیقی است و برای کارایی مناسب سیستم، این عامل باید ثابت باشد.

مدل کنترل پیش بین (MPC)

یکی از کنترل ‌کننده‌ های که برای همین کار در سیستم کنترل بار فرکانس (LFC) استفاده می شوذ، کنترل ‌کننده پیش ‌بین مبتنی بر مدل یا (Model Predictive Control – MPC) است که به جهت پیش ‌بینی رفتار آینده سیستم در مقابل عوامل غیر خطی همچون محدودیت ‌های نرخ تولید (GRC) و باند سکوت (Dead Band) گاونر (وسیله ‌ای که سرعت یا دیگر پارامتر را در پیش ‌ران اصلی یک سامانه کنترل می ‌کند) و همینطور تغییر پارامترهای دینامیکی در حضور اغتشاشات، کارایی کنترلی مناسبی دارد. قابل ذکر است که این روش دارای معایبی نیز می باشد که از مهمترین آنها می توان به وجود محاسبات پیچیده و زمان ‌بر در مواقعی است که دینامیک فرآیند در حال تغییر و یا غیرخطی باشد.

هدف از کنترل در سیستم قدرت

هدف اصلی کنترل در یک سیستم قدرت بهم پیوسته، تولید توان الکتریکی است به طوری که تا حد امکان دارای قابلیت اطمینان (Reliability) و اقتصادی باشد و همچنین ولتاژها و فرکانس آن در محدوده مجازی باشند. کنترل نسبتا دقیق فرکانس، باعث ثبات در سرعت موتور سنکرون (Synchronous Motor) و موتور القایی (Induction Motor) می باشد. همچنین تثبیت سرعت راه اندازی موتور، در کارایی مناسب واحد های تولیدی اهمیت ویژه ای دارد. از این رو کنترل بار فرکانس (LFC) در سیستم قدرت بزرگ برای تامین انرژی الکتریکی با قابلیت اطمینان (Reliability) بالا و کیفیت مناسب، امری مهم ضروری است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۳۱۵۴
توضیحات:
m فایل پارامترهای ورودی ، mat فایل دیتا ، mdl فایل سیمولینک و فیلم نحوره اجرا دارد
قیمت:
۱۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است