طراحی شبکه های تبادل انبوه (MEN) برای کاهش موثر پسماند با متلب

  • یکشنبه 28 فروردین 1401
  • بازدید ۴۵ نفر

طراحی شبکه های تبادل انبوه (MEN) برای کاهش موثر پسماند با متلب

طراحی شبکه های تبادل انبوه برای کاهش موثر پسماند

در این بخش مقاله طراحی شبکه های تبادل انبوه (MEN) برای کاهش موثر پسماند برای دانلود رایگان قرار داده شده که سیستم ارائه شده در آن با نرم افزار MATLAB پیاده سازی شده که این کدها در داخل خود مقاله درج شده است. عنوان اصلی این این مقاله MATLAB Model for designing mass exchange networks: A case study on pyrolysis plant for effective waste minimization می باشد. در ادامه توضیحاتی از چیکیده مقاله ارائه شده و لینک دانلود رایگان مقاله آن قرار داده شده است.

شبکه های تبادل انبوه

شبکه های تبادل انبوه (MENs) سیستم هایی از واحد های انتقال انبوه با تماس مستقیم به هم پیوسته هستند که از جریان های ناب فرآیند یا عوامل جدا کننده جرم خارجی برای حذف انتخابی اجزای خاص (اغلب آلاینده ها) از جریان‌ های فرآیند غنی استفاده می کنند.

طراحی شبکه های تبادل انبوه (MEN) برای کاهش موثر پسماند با متلب

چکیده مقاله

مقادیر زیادی از مواد خام از طریق فرآیند های مختلف صنعتی در سراسر جهان مصرف می شود. معمولا حجم قابل توجی از مواد خام مورد استفاده در صنایع شیمیایی هدر می رود. تبادل انبوه یک روش متمایز برای ساده کردن مصرف مواد خام در صنایع شیمیایی می باشد. ادغام انبوه با استفاده از اصول تحلیل پینچ (Pinch) به منظور بهینه سازی شبکه های تبادل انبوه (MEN) توسعه داده شد. در این مقاله برای اعمال مفاهیم یکپارچه سازی انبوه، یک سیستم با نرم افزار متلب بر اساس رویکرد طراحی گرافیکی نیروی محرکه ترکیب طراحی شده است. این کد متلب برای تجزیه و تحلیل جزئیات عملیات انتقال جرم با کمترین تعداد محاسبات ممکن ابداع شده است. کد گذاری دقیق این الگوریتم امکان طراحی شبکه های تبادل انبوه (Mass exchange networks – MENs) را در بالا و پایین پینچ (Pinch) فراهم می کند. در این مقاله برای حداکثر بازیابی انبوه، اصول پینچ به کار گرفته شده و به شیوه ای آموزشی به دانشجویان و محققان جوان در این زمینه ارائه شده است. کد MATLAB برای توسعه یک جعبه ابزار مفید جهت یکپارچه سازی فرآیند و همچنین تعیین تعداد صفحات مورد نیاز برای هر مبدل جرم طراحی شده است. این مدل در کارخانه پیرولیز با هدف دستیابی به اهداف انبوه و بهینه سازی برای حداکثر بازیابی با کمترین هزینه ممکن آزمایش شده است.

باکس دانلود
شناسه:
۵۰۰۴
صفحات:
۱۴ صفحه
زبان:
انگلیسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۲٫۵۲ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است