مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، یک تصویر برای تست برنامه و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

فشرده سازی تصویر پزشکی با الگوریتم JPEG2000 به روش DCT در متلب

فشرده سازی تصویر پزشکی با الگوریتم JPEG2000 به روش DCT در متلب

فشرده سازی تصویر پزشکی با الگوریتم JPEG2000 در MATLAB

در این بخش پروژه فشرده سازی تصویر پزشکی با الگوریتم JPEG2000 به روش DCT را با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی الگوریتم JPEG2000 پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه پردازش تصاویر پزشکی در متلب قرار داده شده است.

معرفی الگوریتم JPEG2000

الگوریتم JPEG2000 استاندارد فشرده سازی تصویر بر اساس Wavelet می باشد که توسط گروهی به نام Joint Photogrpher Expert Group – JPEG ارائه شده است. این گروه در مقاله خود، کارایی الگوریتم JPEG2000 را بر روی تصاویر ماموگرافی و سایر تصاویر پزشکی مورد بررسی قرار داده اند. روش JPEG2000 با نسبت فشردگی بالا بدون ایجاد تارشدگی در تصویر (Blurring | artifact blocking) و با پیاده سازی بهتر نسبت به دیگر روش ها، مورد توجه بسیاری از محققان می باشد.

برتری های الگوریتم JPEG2000 بر روش JPEG در چند جهت مورد بررسی قرار می گیرند که شامل ایجاد مراحل فشرده سازی و وضوح می باشد. در بخش برتری در ایجاد مراحل فشرده سازی، در سرعت های بالا جایی که آرتیفکت ها نا محسوس هستند، روش JPEG2000 بر JPEG به اندازه ۲۰ درصد بهبود از نظر فشرده سازی دارد. همچنین در بخش برتری در وضوح، الگوریتم JPEG2000 روش فشرده سازی seamless بدون درز بر اجزا تصویر ایجاد می کند. الگوریتم JPEG2000 بر اساس افزایش کیفیت (Signal – to noise ratio – SNR) و همچنین سایز بندی و رشد تصاویر سبب انتقال تصاویر می گردد. همینطور روش JPEG2000 از طریق با اتلاف (lossy) و یا بدون اتلاف (lossless) به فشرده سازی از طریق Wavelet می پردازد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۳۱۳۵
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، یک تصویر برای تست برنامه و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است