مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - ترجمه مقاله و کامنت گذاری در کدها دارد - مقاله اصلی آماده دانلود است

۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

ارزیابی عملکرد پروتکل DEEC در شبکه WSN با نرم افزار متلب

تصویر performance-evaluation-of-variants-of-deec-in-wsn-in-matlab_1420_1 ارزیابی عملکرد پروتکل DEEC در شبکه WSN با نرم افزار متلب

ارزیابی عملکرد پروتکل DEEC در شبکه WSN

در این بخش پروژه ارزیابی عملکرد پروتکل DEEC با نسخه های مختلف آن در شبکه حسگر بی سیم را آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار MATLAB و عنوان مقاله On Performance Evaluation of Variants of DEEC in WSNs ارائه شده است. کد های این پروژه به صورت کامنت گذاری شده می باشند که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این پروژه، فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را مشاهده کنید.

شبکه حسگر بی سیم (WSN)

WSNها یا همان شبکه های حسگر بی سیم با انرژی محدود خود، نیاز تعداد زیادی از حسگر ها را در بر دارند و همچنین داده هایی که توسط این شبکه ها حس می شوند را به ایستگاه پایه یا همان BaseStation به صورت گزارش ارسال می کنند. توجه اصلی بیشتر پروتکل های مسیریابی که در این مقاله ارائه شده اند بر روی دستیابی به بهره وری انرژی در حالات ناهمگن می باشد.

پروتکل های DEEC ، DDEEC ، EDEEC ، TDEEC

هر یک از پروتکل هایی که در مقاله حاضر نام برده شده اند، برای استفاده در شبکه های حسگر بی سیم ناهمگن مناسب می باشند. در هنگام تغییر پارامتر های ناهمگنی، بهره وری پروتکل رو به انحطاط میل می کند. در این مقاله در ابتدا پروتکل های دسته بندی عملکرد انرژی توزیع شده (DEEC)، DEEC توسعه یافته (DDEEC) ، DEEC تقویت شده (EDEEC) و DEEC در آستانه (TDEEC)، در سناریو های مختلف شامل سطح ناهمگنی بالا به سطح ناهمگنی پایین به صورت کلی مورد بررسی قرار می گیرند.

در این مورد تمامی حالت ها را بر اساس طول عمر، تناوب پایداری و همچنین توان عملیاتی مشاهده می کنیم. با توجه به نتایجی که از شبیه سازی ها بدست آمده است، در میان سایر پروتکل ها، پروتکل های EDEEC و TDEEC در تمام سناریو های ناهمگن در بخش طول عمر عملکرد بهتری از خود نشان می دهند. این در حالی است که، در تناوب پایداری شبکه، پروتکل TDEEC بهترین عملکرد را دارد و عملکرد پروتکل DEEC و DDEEC به صورت کامل، تحت تاثیر تغییرات پارامتر های ناهمگنی شبکه می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۱۴۲۰
توضیحات:
m فایل متلب - ترجمه مقاله و کامنت گذاری در کدها دارد - مقاله اصلی آماده دانلود است
قیمت:
۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  شبنم غفوری دوشنبه , 11 دی

  سلام وقت به خیر واسه پایان نامم یه موضوع می خواستم که توش از پروتکل DEEC استفاده شده باشه شما در این مورد موضوعی مد نظر دارین معرفی کنین.

  • تصویر آواتار کاربر 0
   سینا امیریدوشنبه , 11 دی

   با سلام بله من موضوع دارم، چطور می تونم کمکتون کنم ؟