مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، گزارش کار مختصر و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

پیش بینی میزان ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا (COVID-19) در متلب

  • چهارشنبه 14 اسفند 1398
  • بازدید ۱,۲۷۷ نفر

پیش بینی میزان ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا (COVID 19) در متلب

پیش بینی میزان ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا با نرم افزار MATLAB

در این بخش پروژه پیش بینی میزان ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا (COVID-19) در نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی و توضیح نتایج شبیه سازی پرداخته و فیلم و تصویر خروجی در محیط متلب قرار داده شده است.

معرفی پروژه

این برنامه که به کمک یک مدل عددی ساده شبیه به مدل اپیدمی SIR با نرم افزار متلب پیاده سازی شده و یک پروژه مناسب در زمینه مهندسی پزشکی است، به ما امکان می دهد تا زمان تکامل عفونت ناشی از ویروس کرونا (Coronavirus) یا ویروس COVID-19 را مدل سازی کرده و پیش بینی های عددی را در برابر داده های منتشر شده مقایسه کنیم. پارامترهای مدل تنظیم شده اند تا با داده های واقعی مطابقت داشته باشند. با در دسترس بودن داده های جدید، این مدل نیز می تواند به روز و کامل تر شود. با استفاده از این مدل، می توان پیش بینی هایی در مورد تعداد افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، بهبود می یابند و در آینده فوت می کنند، انجام داد. پیش بینی ها چقدر مناسب و کامل خواهند بود، فقط زمان می تواند بگوید. منبع داده های مورد استفاده سایت Worldometer می باشد. از طریق این وب سایت می توانیم به حجم بسیاری از داده های مختلف در سراسر جهان به خصوص آمار ویروس کرونا دسترسی داشته باشیم.

نتایج شبیه سازی

داده ها و نتایج عددی به دست آمده از شبیه سازی با نرم افزار MATLAB در شکل زیر آمده که در آن I تعداد افرادی که به ویروس COVID-19 مبتلا شده اند و R تعداد افرادی که بهبود یافته و D نیز تعداد مرگ و میر را نشان می دهد. مقادیر عددی محور X تعداد روزهای سپری شده از ۲۲ ژانویه سال ۲۰۲۰ تا ۲۰ ژوئن سال ۲۰۲۰ را نشان می دهد. پارامترهای مدل در عنوان نمودار نشان داده شده است، جایی که I (0) تعداد اولیه افراد آلوده به ویروس کرونا ۲۰۱۹ و a ، b و d مدل قابل تنظیم می باشد. بخش ابتدایی از اولین نمودار، میزان اوج افراد مبتلا شده به بیماری کرونا را نشان می دهد و بخش های پایانی آن نیز میزانی کاهش بیمار ها را نشان می دهد که به یک دهم از مقدار اوج رسیده است.

همچنین نمودار میانی تعداد کل افراد آلوده به ویروس کووید ۱۹ و همینطور پیش بینی تعداد بهبودی ها در ۱۵۰ روز را نشان می دهد. نمودار آخر نیز تعداد مرگ و میر در اثر بیماری و ویروس کووید ۲۰۱۹ را پس از ۱۵۰ روز نشان می دهد. همانطور که مشاهده می شود، اوج تعداد افراد آلوده شده به بیماری Coronavirus به میزان ۵۹٫۴۰۰ نفر بوده که در ۱۶ فوریه رخ داده است. تا دوم ماه مِی، تعداد افراد آلوده پیش بینی شده باید به یک دهم مقدار اوج (۵٫۹۴۰ نفر) برسد. پیش بینی می شود پس از ۱۵۰ روز (تا ۲۰ ژوئن) تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در حدود ۸۶٫۱۵۵ نفر باشد و از این تعداد، حدود ۵٫۸۰۲ نفر نیز جان خود را از دست بدهند.

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۳۳۲۹
توضیحات:
m فایل متلب ، گزارش کار مختصر و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است