مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

راه حل غیر واکنشی غیر استروئیدی راکتور همزن دار با روش اویلر (Euler Method) در متلب

  • چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
  • بازدید ۹۰۳ نفر

راه حل غیر واکنشی غير استروئيدی راکتور همزن دار با روش اویلر (Euler Method) در متلب

راه حل غیر واکنشی غیر استروئیدی راکتور همزن دار در MATLAB

در این بخش پروژه راه حل غیر واکنشی غیر استروئیدی راکتور همزن دار (CSTR) با روش اویلر (Euler Method) در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کد آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی از حل عددی معادلات دیفرانسیل و معرفی روش اویلر پرداخته و فیلم و تصویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

حل عددی معادلات دیفرانسیل

معادلات دیفرانسیل (Differential Equation) معمولی در اغلب زمینه ‌های علمی کاربرد دارند که از بین آنها می ‌توان به فیزیک، شیمی، بیولوژی و اقتصاد، اشاره کرد. همچنین برخی از روش ‌هایی که جهت حل معادلات دیفرانسیل جزئی استفاده می شود، ابتدا معادله مورد نظر را به معادله دیفرانسیل معمولی تبدیل کرده و بعد روش‌ های موجود به منظور حل این دسته از مسایل را مورد استفاده قرار می دهند.

روش اویلر (Euler Method)

روش اویلر، روشی عددی برای حل معادلات دیفرانسیل درجه اول با یک مقدار اولیه است. ساده ‌ترین متد برای حل عددی معادلات دیفرانسیل، روش اویلر است. روش اویلر پس از لئونارد اویلر نامگذاری شده است، که در کتاب خود Institutionum calculi integralis (منتشر شده در سال ۱۷۶۸-۱۸۷۰) به کار برده شد. همانطور که گفته شد، روش اویلر (Euler Method) یک روش مرتبه اول است، بدین معنی که خطای محلی (خطای هر مرحله) متناسب با مربع اندازه گام بوده و خطای سراسری (خطا در یک زمان معین) متناسب با اندازه گام می باشد. روش Euler اغلب به عنوان مبنایی برای ساخت روش های پیچیده تر، مانند روش اصلاح پیش بینی، عمل می کند.

 


تصویر 1
باکس دانلود
شناسه:
۲۹۱۶
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است