مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

slx فایل سیمولینک و گزارش کار کلی و مختصر در فایل ورد دارد

۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی سیستم صف با ابزار SimEvents در سیمولینک متلب

تصویر queue-simulation-simevents-simulink-matlab_5068_3 شبیه سازی سیستم صف با ابزار SimEvents در سیمولینک متلب

شبیه سازی سیستم صف با ابزار SimEvents در Simulink

در این بخش پروژه شبیه سازی سیستم صف با ابزار SimEvents در سیمولینک MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از ابزار SimEvents و معرفی پروژه ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط سیمولینک متلب قرار داده شده است.

معرفی ابزار SimEvents

ابزار SimEvents یک موتور شبیه سازی رویداد گسسته می باشد که برای محیط Simulink نرم افزار متلب به عنوان یک کتابخانه ساخته شده است. با استفاده از SimEvents کاربر می تواند ارتباطات رویداد محور بین عناصر را به منظور تحلیل بهینه سازی دوره عملکرد، توان عملیاتی، اتلاف و دیگر ویژگی های عملکردی انجام دهد. کتابخانه هایی از بلوک های از پیش تعریف شده از جمله صف ها، سرورها و سوئیچ ها به کاربر امکان می دهد تا به صورت دقیق سیستم خود را نمایش داده و مسیر حرکت، تاخیر های پردازشی، اولویت دهی و دیگر عملیات را شخصی سازی نماید. به کمک ابزار سیم ایونت (SimEvents) در سیمولینک MATLAB می توان سیستم های کنترلی توزیع شده برای معماری های سخت افزاری و شبکه های ارتباطی و همچنین حسگری را برای کاربرد های الکترونیکی هوافضا و مواردی از این دست طراحی کرد. همینطور فرایند های رویداد محور نیز در این محیط قابل شبیه سازی است. در این پروژه یک سیستم صف با سه خدمت رسان با نرخ سرویس دهی متفاوت شبیه سازی شده است.

تصویر queue-simulation-simevents-simulink-matlab_5068_1 شبیه سازی سیستم صف با ابزار SimEvents در سیمولینک متلب

معرفی مسئله پروژه

فرض کنید یک صف با سه خدمت رسان با نرخ سرویس دهی مختلف داریم. ظرفیت این صف را 100 در نظر بگیرید و ورود به صف را پواسون با نرخ لامبدا (lambda) در نظر بگیرید. در سه نرخ مختلف زیر رفتار این صف را با شبیه سازی ارزیابی کنید. براب زمان سرویس نمایی و نرمال به صورت زیر نرخ ترافیک خروجی هر خدمت رسان و نرخ بلاک سیستم و متوسط تاخیر را در حالات زیر محاسبه کنید. هر بار به صورت دوره ای مشتری سر صف به خدمت رسان 1 و 2 و 3 انتقال می یابد.

شبیه سازی با SimEvents در Simulink متلب

این مسئله در نرم افزار MATLAB با استفاده از ابزار simevent در محیط سیمولینک شبیه سازی گردید. ورودی صف به کمک بلوک Entity Generator، صف با ظرفیت 100 با بلوک Entity Queue، انتخاب خدمت رسان با بلوک Line selector و سرویس دهنده ها با Entity Server1 شبیه سازی شده است. در هر قسمت مطابق با جدول فوق، پارامتر های توزیع احتمال تنظیم شده است. بلوک دیاگرام کلی فرایند در نرم افزار به صورت شکل زیر می باشد. نرخ ترافیک خروجی هر خدمت رسان، نرخ بلاک سیستم و متوسط تاخیر در شکل های زیر رسم شده است (برای سطر اول در جدول). سایر موارد برای حالت های مختلف مساله، در فایل های شبیه سازی قابل مشاهده می باشند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
باکس دانلود
شناسه:
۵۰۶۸
توضیحات:
slx فایل سیمولینک و گزارش کار کلی و مختصر در فایل ورد دارد
قیمت:
۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است