پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب

پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب

پیش بینی بارش باران در نرم افزار متلب

در این بخش پروژه پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای را در نرم افزار MATLAB آماده کردیم که در ادامه به توضیحاتی در مورد پیش بینی بارش باران پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

پیش بینی بارش باران

تاثیر بارش باران در زندگی انسان ها و نقش آن در توسعه کشورها، باعث توسعه روز افزون روش ها و الگوریتم های برآورد بارش در بین متخصصان شده است. پیش بینی بارش باران تا چند دهه قبل، بوسیله روش های سنتی انجام می شد اما با آمدن ماهواره های هواشناسی، انقلابی در زمینه پیش بینی بارش ها رخ داد.

پردازش داده های بارش

در دسترس بودن داده های بارش جهت پیش بینی های موبوط به هواشناختی، مدیریت منابع آب، بخش کشاورزی، توریسم، فعالیت های دریانوردی و بسیاری از دیگر زمینه ها، موضوعی مهم و ضروری می باشد.

معرفی پروژه

در این پروژه چهار نوع داده با فرمت اکسل (xls) وارد برنامه می شود که بر اساس این داده ها می توان پیش بینی بارش باران را با استفاده از روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب انجام داد. در تصاویر زیر می توان خروجی هایی که با استفاده از پردازش داده های موجود در فایل اکسل به دست می آیند را مشاهده کرد. همچنین فیلم نحوه اجرا و تغییر فایل وردی برنانه در ادامه قرار داده شده است.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب پیش بینی بارش باران به روش سه نقطه ای در نرم افزار متلب


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید