مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - دارای فیلم نحوه اجرا است - مقاله پایه آماده دانلود می باشد

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

حذف باران از تصاویر به روش حداقل شیب با نرم افزار متلب

تصویر rain-removal-from-still-images-in-matlab_1271_1 حذف باران از تصاویر به روش حداقل شیب با نرم افزار متلب

پروژه حذف باران از تصاویر

در این بخش پروژه حذف باران از تصاویر به روش حداقل شیب L0 را آماده کرده ایم که در زمینه هوش مصنوعی، پردازش تصویر و بینایی ماشین یک پروژه مناسب محسوب می شود. این پروژه با استفاده از نرم افزار MATLAB و با عنوان مقاله Rain Removal From Still Images Using L0 Gradient Minimization Technique شبیه سازی شده است. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد پروژه، فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را مشاهده کنید و همچنین مقاله اصلی را نیز به صورت رایگان دانلود نمائید.

چالش های پیش رو در زمینه حذف باران از تصاویر

حذف کردن قطرات باران از روی تصاویر یک موضوع چالش بر انگیز و سخت می باشد و به خاطر این که تنها یک بخش بسیار کوچ از تصویر تحت تاثیر قطره باران قرار می گیر، موجب بروز اختلال در تعیین منظقه ایی عکس می گردد. به خاطر تاثیراتی منفی که شرایط آب و هوایی مختلف ممکن است بر عملکرد الگوریتم های پردازش تصویر داشته باشد، پیاده سازی یک الگوریتمی که در برابر تغیرات آب و هوا مقاوم باشد یک امر ضروری و مهم به نظر می رسد.

معرفی پروژه حذف باران از تصاویر

در مقاله حاضر با استفاده از روش حداقل شیب L0، یک روش جدید برای حذف پیکسل های قطرات باران ارائه شده است. روش کار نیز به این صورت است که لبه ها و گوشه های برجسته حفظ و از جزئیات و دامنه های کم ارزش کم می شود و پیکسل هایی که قطرات باران بر روی آن ها قرار دارند نیز حذف می شود. همچنین روشی که در این مقاله پیاده سازی شده است با روش HOG و روش SVM نیز مقایسه شده است.

نتایج شبیه سازی

نتایجی که از شبیه سازی های انجام شده بدست آمده است، کارآمد بودن الگوریتم پیشنهادی را نشان می دهد. این الگوریتم حتی در مواقع بارش شدید نیز بدون آسیب رساندن به جزئیات تصویر به خوبی عمل می کند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۱۲۷۱
توضیحات:
m فایل متلب - دارای فیلم نحوه اجرا است - مقاله پایه آماده دانلود می باشد
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    محمد جواد جمعه , 10 آذر

    سلام توی این پروژه از کامنت گذاری کد هم استفاده کردید؟