مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، ویدئو برای تست برنامه و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تشخیص و ردیابی عنبیه چشم از فایل ویدئویی با اصول پردازش تصویر در متلب

تصویر recognition-tracking-iris-eye-from-video-matlab_2508_1 تشخیص و ردیابی عنبیه چشم از فایل ویدئویی با اصول پردازش تصویر در متلب

تشخیص و ردیابی عنبیه چشم در متلب

در این بخش پروژه تشخیص و ردیابی عنبیه چشم از فایل ویدئویی را با نرم افزار MATLAB آماده کردیم که عملکرد آن بر اساس اصول پردازش تصویر است. در ادامه به توضیحاتی از تشخیص عنبیه چشم ، ویژگی های ساختاری و رفتاری انسان ها و تعیین هویت با عنبیه چشم پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه پردازش تصویر و بینایی ماشین در محیط متلب قرار داده شده است.

تشخیص عنبیه چشم

تشخیص عنبیه یک روش زیست ‌سنجشی می باشد که در آن با استفاده از پردازش داده ‌های به ‌دست ‌آمده از تصاویر عنبیه چشم افراد و مقایسه آنها با داده ‌های موجود در بانک اطلاعاتی، می‌ توان به هویت آنها پی برد. دلیل اینکه در اغلب موارد جهت تعیین هویت افراد از سیستم های پردازش و آنالیز عنبیه چشم استفاده می شود، این هست که عنبیه تک تک انسان ها مثل اثر انگشت منحصر به ‌فرد می باشد.

ویژگی های ساختاری و رفتاری انسان ها

امروزه استفاده از مشخصات زیستی، راه حلی رایج و مطمئن به منظور تعیین هویت افراد می باشد که بر اساس ویژگی های ساختاری یا رفتاری انسان پایه گذاری شده اند.. ویژگی های ساختاری افراد مانند اثر انگشت، چهره، شبکیه و عنبیه چشم، منحصربه فرد بوده و با گذشت زمان نیز همچنان ثابت باقی می مانند ولی ویژگی های رفتاری همچون امضا، صدا و دست خط، به یادگیری و آموزش مربوط می شوند. بررسی ویژگی های ساختاری، قابلیت اطمینان بیشتری دارد و دلیل آن نیز این است که چنین ویژگی های، با انجام تمرین و به مرور زمان، تغییر نمی کند.

تعیین هویت با عنبیه چشم

تعیین هویت با عنبیه چشم، قابلیت اطمینان بالاتری داشته و هرگز دو انسان با عنبیه و بافت ظاهری یکسانی وجود ندارد. محافظت از عنبیه به کمک پلک و قرنیه صورت می گیرد و در مقابل تغییرات ناشی از عوامل محیطی و یا دستکاری ها در امان است. تعیین هویت براساس عنبیه چشم با مبنای تصویری، در حال گسترش بوده و هدف از این کار نیز تشخیص عنبیه چشم است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۲۵۰۸
توضیحات:
m فایل متلب ، ویدئو برای تست برنامه و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۴۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است