مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

شامل m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا می باشد

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شاخص مدولاسیون هوشمند سطحی قابل پیکربندی مجدد در متلب

  • شنبه 19 آذر 1401
  • بازدید ۳۲ نفر

شاخص مدولاسیون هوشمند سطحی قابل پیکربندی مجدد در متلب

شاخص مدولاسیون هوشمند سطحی قابل پیکربندی مجدد در MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی شاخص مدولاسیون هوشمند سطحی قابل پیکربندی مجدد (فراتر از MIMO برای نسل ششم شبکه تلفن همراه یا شبکه ۶G) را با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که براساس مقاله Reconfigurable Intelligent Surface-Based Index Modulation: A New Beyond MIMO Paradigm for 6G انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از چکیده و مقدمه مقاله ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

ارتباطات به کمک RIS

انتقال از طریق سطوح هوشمند قابل پیکربندی مجدد (RIS) که ویژگی های بازتاب امواج حادثه ای را به صورت عمدی برای افزایش کیفیت سیگنال در گیرنده کنترل می کند، به عنوان یک کاندید امیدوارکننده برای سیستم های ارتباطی بی سیم آینده به نظر می رسد. در این مقاله ما مفهوم ارتباطات به کمک RIS را با پیشنهاد کلید گذاری شیفت فضایی RIS (RISSSK) و مدولاسیون فضایی RIS (RIS-SM) به قلمرو مدولاسیون شاخص (IM) می آوریم. این دو طرح نه تنها از طریق انعکاس هوشمند سیگنال های ورودی برای بهبود دریافت، بلکه از طریق استفاده از اصل IM برای شاخص های آنتن های دریافت چندگانه به روشی هوشمندانه برای بهبود کارایی طیفی محقق می شوند. همچنین بر اساس آشکارسازهای بهینه مبتنی بر انرژی بیشینه (حریصانه) و مبتنی بر جستجوی جامع ، طرح های پیشنهادی RIS – SSK / SM فرموله شده اند و یک چارچوب یکپارچه برای استخراج احتمال میانگین نرخ خطای بیت آن ها ارائه شده است. نتایج شبیه سازی با نرم افزار MATLAB برای ارزیابی پتانسیل طرح های IM با کمک RIS و همچنین تأیید مشتقات نظری ارائه شده است. همچنین یافته های ما نشان می دهد که IM مبتنی بر RIS که نرخ های داده بالا با نرخ خطای بسیار کم را امکان پذیر می سازد و می تواند به یک نامزد بالقوه برای سیستم های ارتباطی بی سیم آینده در زمینه راه حل های فراتر از MIMO تبدیل شود.

شاخص مدولاسیون هوشمند سطحی قابل پیکربندی مجدد در متلب

شکل سه طرح مفهومی از سیستم IM مبتنی بر RIS

فراتر از MIMO برای شبکه های ۶G

در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، اولین شبکه های بی سیم نسل پنجم (۵G) تجاری که قبلاً به طور جزئی یا به طور کلی در برخی کشورها مستقر شده اند، در حالی که اولین دستگاه های تلفن همراه سازگار با شبکه ۵G در حال معرفی به بازار هستند. اگرچه استاندارد اولیه ۵G که در سال ۲۰۱۸ تکمیل شد، با بهره برداری از امواج میلی متری و OFDM انعطاف پذیری بیشتری را برای لایه فیزیکی به ارمغان آورده است، اما محققان از قبل شروع به کشف پتانسیل فناوری های جایگزین برای آینده کرده اند. نسخه های ۵G این فناوری ‌ها شامل مدولاسیون شاخص (IM)، دسترسی چندگانه غیر متعامد (NOMA)، شکل موج ها پیشرفته، انواع سیستم های چندین ورودی – چندین خروجی (MIMO) کم هزینه، ارتباطات تراهرتز و فناوری های جدید آنتن هستند. در نگاه اول، فناوری های ۶G آینده ممکن است به عنوان توسعه همتایان ۵G به نظر برسند. با این حال نیازمندی های کاربران جدید و برنامه های کاربردی مورد استفاده آنها نیز کاملاً جدید می باشد. بر این اساس روند های جدید شبکه در سال ۲۰۳۰ و پس از آن ممکن است چالش برانگیزتر باشند. این مسائل مشکلاتی را در مهندسی ارتباطات ایجاد می کند که پارادایم های ارتباطی جدید را در لایه فیزیکی شبکه ضروری می کند. در چارچوب پارادایم های ارتباطات بی سیم غیر متعارف، علاقه فزاینده ای به کنترل بازتاب، پراکندگی، و ویژگی های شکست امواج الکترومغناطیسی، یعنی کنترل محیط انتشار، به منظور افزایش کیفیت خدمات (QoS) و یا نرخ قابل دستیابی وجود دارد. طرح های نوظهور مبتنی بر IM مانند مدولاسیون مبتنی بر رسانه، مدولاسیون پراکندگی فضایی و مدولاسیون شاخص پرتو (IM) از تغییرات در امضای سیگنال های دریافتی با بهره برداری از آنتن های قابل پیکربندی مجدد یا پراکنده کننده ها برای انتقال بیت های اطلاعات اضافی در محیط های پراکندگی غنی استفاده می کنند از سوی دیگر سطوح هوشمند، دیوارهای قابل پیکربندی مجدد، دیوارها، بازتاب دهنده ها و سطوح فلزی دستگاه های هوشمندی هستند که عمدا محیط انتشار را برای افزایش کیفیت سیگنال در گیرنده ها کنترل می کنند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۵۵۶۳
توضیحات:
شامل m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا می باشد
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است