مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

دارای m فایل متلب - کدها دارای کامنت گذاری می باشد

۳۹,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

کاهش مصرف انرژی در شبکه WSN با حفظ معیار های زمان و مکان در متلب

  • پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۸۰۲ نفر

کاهش مصرف انرژی در شبکه WSN با حفظ معیار های زمان و مکان در متلب

کاهش مصرف انرژی در شبکه WSN

در این بخش پروژه کاهش مصرف انرژی در شبکه WSN یا شبکه حسگر بی سیم را آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار MATLAB و با حفظ معیار های زمان و مکان ارائه شده است. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد پروژه و همچنین فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی انجام شده در محیط نرم افزار متلب را مشاهده کنید.

شبکه های حسگر بی سیم (WSN)

WSN یا همان شبکه های حسگر بی سیم، مجموعه ایی از تعداد زیادی نود های سنسوری می باشد که به منظور دستیابی به هدفی خاص در محیط پخش شده اند و به صورت انفرادی یا با کمک سایر نود ها اعمالی را انجام می دهند.

روند کار شبکه های حسگر بی سیم

در میان چالش های بسیاری که در روند کار شبکه های حسگر بی سیم قرار دارد، مصرف انرژی یکی از مهمترین ها می باشد. روش هایی که در این نوع شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرد، وابسته به ماهیت شبکه، ساختار شبکه و همچنین توپولوژی شبکه می باشد. این ساختار به بررسی زمان و مکان برای فرستادن داده ها و همچنین موقعیت نود ها و سایر موارد دیگر بستگی دارد.

معرفی پروژه

در این پروژه به منظور کاهش میزان مصرف انرژی نود ها در ارتباط آن ها با هم، پروتکل مسیریابی جدیدی برا پایه زمان و مکان ارائه شده است که به کمک آنالیز فضایی و زمانی باعث کاهش قابل توجه مصرف انرژی و افزایش طول عمر شبکه می شود.

بهینه سازی موقعیت و مکان گره ها در شبکه

در این پروژه عمل بهینه سازی موقعیت و مکان نود ها با هم در زمان قابل توجهی صورت گرفته است و همچنین از الگوریتم یافتن کوتاه ترین مسیر برای ایجاد ارتباط میان نود ها به منظور ارسال و دریافت پیام استفاده شده است. با توجه به روند عملیات انجام شده، با استفاده از این روش میزان مصرفی انرژی نود ها به منظور فرستادن پیام به سایر نود ها کاهش می یابد که این مسئله خود باعث افزایش طول عمر شبکه می شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
باکس دانلود
شناسه:
۱۵۷۶
توضیحات:
دارای m فایل متلب - کدها دارای کامنت گذاری می باشد
قیمت:
۳۹,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است