مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب دارد

۱۲۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی در نرم افرار متلب

حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی در نرم افرار متلب

حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی با متلب

در این بخش پروژه حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی را با نرم افزار متلب آماده کرده ایم که بر پایه روش میرایی رنگی کار می کند. از پارامتر های اصلی الگوریتم مدل پراکندگی می توان به ضرایب پراکندگی جوی در صحنه، آستانه گیری و عمق صحنه، نور جوی صحنه، انتقال نور از صحنه، میزان درخشندگی صحنه اشاره کرد. در ادامه می توانید توضیحاتی را در رابطه با این موضوع مشاهده کنید. همچنین فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه پردازش تصویر در انتهای این بخش قرار داده شده است که می توانید به صورت آنلاین مشاهده کنید.

حذف مه از تصویر

احتمالا تا به حال در برخی از عکس هایی که مشاهده کرده اید، بعضی از پیکسل ها را که در حداقل یک کانال رنگی شدت بسیار کمی داشته اند را دیده اید و در پروژه حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی منظور از مه همان پیکسل ها می باشد. در روش پیشنهادی به منظور براورد کردن ضخامت مه و بازیابی تصاویری مه آلود با کیفیت بالا از مدل تصویر برداری مستقیم، الگوریتم مدل پراکندگی جوی و روش میرایی رنگی استفاده شده است. قدرت و کارایی روش ارائه شده در بررسی های انجام گرفته بر روی تصاویر مه آلود تهیه شده در فضا های باز ثابت شده است. عملیات تخمین عمق اطلاعات تصویر با استفاده از چگالی گوسین و بر اساس ضرایب خطی سازی انجام می شود و در پایان عملیات بازیابی درخشندگی صحنه با در نظر گرفتن میرایی رنگی صورت می گیرد که نتیجه این عملیات ها حذف شدن مه از روی تصویر می باشد.

هدف از این پروژه حذف مه از تصویر

ما این پروژه را با هدف حذف کردن مه از روی تصاویر با استفاده از الگوریتم مدل پراکندگی جوی و همچنین بهبود کیفیت تصاویر ارائه کرده ایم که با توجه به نتایج بدست آمده در نرم افزار متلب، به این هدف دست یافته ایم. موضوع اصلی کاهش داده میزان تاثیرات مخرب عواملی مانند گرد و غبار، مه، قطراب آب و .. بر روی تصاویر می باشد که در پس آن بتوانیم به بهبود کیفیت تصاویر برسیم. این موضوع با ارائه شدن مدلی از مه که به عنوان عاملی برای کاهش میزان کنتراست تصویر است، تحقق یافته است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۱۵۰۸
توضیحات:
m فایل متلب دارد
قیمت:
۱۲۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است