مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۳۳,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تغییر ابعاد تصاویر دیجیتال با حفظ محتوای تصویر با الگوریتم حذف درز (Seam Carving) در متلب

تغییر ابعاد تصاویر دیجیتال با حفظ محتوای تصویر با الگوریتم حذف درز (Seam Carving) در متلب

تغییر ابعاد تصاویر دیجیتال با حفظ محتوای تصویر در MATLAB

در این بخش پروژه تغییر ابعاد تصاویر دیجیتال با حفظ محتوای تصویر با الگوریتم حذف درز (Seam Carving) در نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از پروژه ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

تغییر ابعاد تصاویر دیجیتال

گوناگونی در دستگاه‌ های نمایش تصویر، نیازمند این است که تصاویر بتوانند در اندازه‌ های مختلف نمایش داده شده و در عین حال کیفیت آنها نیز حفظ شود و همینطور جزئیات مهم تصاویر قابل دیدن باشند. الگوریتم ‌های مختلفی به منظور تغییر ابعاد تصاویر دیجیتال ارائه شده که بعضی از آنها فقط با توجه به ویژگی های هندسی و بعضی نیز با توجه به محتوا، اندازه‌ تصویر را کاهش می دهند. کاهش اندازه‌ تصاویر دیجیتال با توجه به محتوا روشی کارآمد می باشد که در آن سعی می ‌شود عمل کاهش اندازه با حذف نواحی کم اهمیت تصویر اجرا گردد، به صورتی که کمترین خرابی در تصویر رخ بدهد. الگوریتم استانداردی که جهت کاهش اندازه با توجه به محتوا ارائه شده، روش کاهش اندازه مبتنی بر حذف درز یا الگوریتم Seam Carving می باشد که درز‌ هایی از تصویر که کمترین اهمیت را دارند را پیدا کرده و حذف می کند. درز به مسیری پیوسته از پیکسل‌ ها در راستای افقی یا عمودی در تصویر گفته می‌ شود. اهمیت هر نقطه از تصویر با محاسبه تابع انرژی به دست می آید.

پیاده سازی

به جای تغییر اندازه تصویر با استفاده از وزن یکنواخت برای تمامی پیکسل (روش های درون‌ یابی)، پیکسل های کم اهمیت تر حذف می ‌شوند. این مفهوم براساس یک نقشه انرژی محاسبه می ‌شود، یعنی نقشه گرادیان تصویر محاسبه می شود و مجموعه ‌ای از مسیرهایی که از بالا به پایین (یا چپ به راست) تصویر حرکت می‌ کنند، محاسبه می‌ شوند. هر مسیر با انتخاب پیکسل های قابل‌ توجه در اولین لایه (بالا یا چپ) تولید می ‌شود. هر مسیر با پیدا کردن همسایه ‌های خود در لایه بعدی بازسازی می ‌شود و در نهایت امتیاز کلی هر مسیر محاسبه ‌شده و براساس آن امتیاز، ضعیف ‌ترین مسیر حذف شده و نقشه به روز می‌ شود. در واقع، تمام مسیرهای ممکن به عنوان یک مرحله پیش ‌پردازش محاسبه می ‌شوند. سپس امتیازها به صورت پویا محاسبه می گردد و مسیرهایی با کم ‌ترین امتیازات انتخاب می ‌شوند. پس از برداشتن سه مسیر، مسیرهای از پیش تعریف ‌شده برای اجتناب از چینش هایی که قبلا وجود داشته ‌اند، به روز می شوند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
باکس دانلود
شناسه:
۴۵۵۷
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۳۳,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است