نمونه سوالات هوش مصنوعی با پاسخ نامه به صورت PDF

نمونه سوالات هوش مصنوعی با پاسخ نامه به صورت PDF

نمونه سوالات هوش مصنوعی

در این بخش دانلود نمونه سوالات هوش مصنوعی با پاسخ نامه در قالب فایل PDF را آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد هوش مصنوعی و لینک دانلود نمونه سوالات کتاب هوش مصنوعی را مشاهده کنید. در صورت نیاز به کتاب هوش مصنوعی می توانید از لینک مربوطه آن را دریافت نمائید.

تعریف هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به هوشی گفته می شود که یک ماشین در شرایط های مختلف از خود بروز می دهد. همچنین هوش مصنوعی به سیستم‌هایی نسبت داده می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مثل رفتارهای هوشمندانه انسانی از جمله درک کردن شرایط پیچیده اطراف، شبیه‌ سازی کردن فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ درست به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

اهداف هوش مصنوعی

هدف های که هوش مصنوعی دنبال می کند در واقع در سطح هوش انسانی می باشد و هدف نهایی این است که برنامه های که می توانند مسایل را حل کنند و به اهداف نهایی خود دسترسی پیدا کنند را در جهان، از انسان ها بالاتر قرار دهند. بعضی از افراد در این فکر هستند که سطح هوش بشری با نوشتن برنامه های طولانی که الان در حال نوشتن و جمع بندی پایگاه های دانش واقعیات می باشند قابل دسترسی است.

کاربردهای هوش مصنوعی

 • تئوری بازی ها
 • سخن شناسی
 • فهم زبان طبیعی
 • تصویر مجازی در کامپیوتر
 • سیستم های خبره
 • طبقه بندی اکتشافی

کامپیوترها ابزار مناسبی برای پیاده سازی هوش مصنوعی هستند؛ کامپیوترها برای شبیه سازی هر نوع از ماشین ها می توانند برنامه ریزی شوند. برخی از افراد فکر می کنند که کامپیوترهای به مراتب سریع تر برای ایده های جدید لازم هستند. نظر شخصی جان مک کارتی این است که کامپیوترهای سی سال پیش هم در صورتی که ما بدانیم آن ها را چگونه برنامه ریزی نماییم به اندازه ی کافی سریع می باشند. البتّه به طور مجزا از بلند پروازی های محقّقان هوش مصنوعی ، کامپیوتر ها روند سریع تر شدن را دنبال می کنند.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  طاهر علی پور پنج‌شنبه , 19 اکتبر

  سلام لطفا نمونه سوالات پردازش سیگنال های دیجیتال رو هم بزارید.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  لیلا لازمی جمعه , 20 اکتبر

  سلام مقالاتی با این عنوان تو سایت دارید اگه هست میشه آدرس بدین بررسیشون کنم قبل خرید می خواستم ببینمشون..

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  ashegh چهارشنبه , 20 دسامبر

  با سلام آیا پاسخ نمونه سوالات هم هستش یا فقط سوالا هستن ؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهچهارشنبه , 14 فوریه

   بله نمونه سوال به همراه پاسخنامه می باشد.