پردازش تصاویر ماهواره ای (سنجش از راه دور) با نرم افزار متلب

پردازش تصاویر ماهواره ای (سنجش از راه دور) با نرم افزار متلب

پردازش تصاویر ماهواره ای با متلب

در این بخش دانلود رایگان مقاله پردازش تصاویر ماهواره ای (سنجش از راه دور) با نرم افزار متلب را با عنوان انگلیسی Satellite Image Processing with MATLAB آماده کردیم که می تواند در انجام پروژه پردازش تصاویر ماهواره ای با MATLAB کمک کننده و مورد استفاده شما کاربران علاقمند در این زمینه باشد. در ادامه به چکیده ای از این مقاله پردازش تصویر پرداخته و لینک دانلود رایگان آن قرار داده شده است.

معرفی نرم افزار و زبان متلب

زبان متلب یک زبان برنامه‌ نویسی سطح بالا و یک محیط تعاملی به منطور محاسبات عددی، تجسم و برنامه ‌نویسی است که نام آن از ترکیب دو واژه ماتریس (MATrix) و آزمایشگاه (LABoratory) ایجاد شده که این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه می باشد که در آن حتی اعداد منفرد هم به ‌صورت یک ماتریس با ابعاد ۱*۱ در نظر گرفته می ‌شود. نرم افزار MATLAB دارای خانواده بزرگی از برنامه های کاربردی خاص به نام جعبه ابزار (Toolbox) است. جعبه ابزار مجموعه جامعی از توابع (M-files) در متلب است که محیط متلب را برای حل برخی از کلاس های خاص گسترش می دهد.

جعبه ابزار پردازش تصویر در متلب

جعبه ابزار هایی که در نرم افزار متلب وجود دارد عبارتند از جعبه ابزار پردازش سیگنال، جعبه ابزار سیستم های کنترلی، جعبه ابزار شبکه های عصبی، جعبه ابزار منطق فازی، جعبه ابزار موجک، جعبه ابزار شبیه سازی، جعبه ابزار پردازش تصویر و بسیاری از تولباکس های دیگر که در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در کنار این همه تولباکس، جعبه ابزار پردازش تصویر دارای توابع گسترده و بسیاری از عملیات برای ترمیم تصویر، افزایش و استخراج اطلاعات می باشد.

معرفی مقاله

در این مقاله برخی از ویژگی های اصلی جعبه ابزار پردازش تصویر در متلب، به کمک یک تصویر ماهواره ای که با استفاده از ماهواره IRS (ماهواره سنجش از راه دور کشور هند) داده های LISS III از منطقه Uttara Kannada، کارناتاکا تهیه شده، نشان داده شده است.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    نوید اسدی پنج شنبه , ۷ تیر

    سلام می تونید یه کتاب در مورد پردازش تصویر با حجم زیاد معرفی کنید.