مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، gui فایل گرافیکی ، دیتا برای پردازش ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوره اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۲۸,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

قطعه بندی تصاویر ماهواره ای با الگوریتم k-means در نرم افزار متلب

 • سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷
 • بازدید ۲,۰۶۷ نفر

قطعه بندی تصاویر ماهواره ای با الگوریتم k means در نرم افزار متلب

قطعه بندی تصاویر ماهواره ای با الگوریتم k-means در متلب

در این بخش پروژه قطعه بندی تصاویر ماهواره ای با الگوریتم k-means را نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری و در محیط گرافیکی (GUI) آماده کردیم که بر اساس یک مقاله ویتنامی با عنوان انگلیسی Study of image segmentation problem and application in satellite image processing انجام شده است. در ادامه به چکیده ای از این مقاله پردازش تصویر پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی به همراه لینک دانلود رایگان مقاله مراجع قرار داده شده است.

پردازش تصویر

در سال های اخیر با پیشرفت علوم کامپیوتر، پردازش تصویر زمینه ای مورد علاقه برای بسیاری از پژوهشگران بوده است. هنوز این علم در مقایسه با بسیاری از علوم دیگر، نسبتا جدید است و دلیل آن را نیز وجود زمینه های تحقیقاتی گسترده می باشد. در حال حاضر مردم با استفاده از تکنولوژی های دیجیتال مدرن، می توانند سیگنال های چند بعدی را بوسیله بسیاری از سیستم های مختلف، از مدارهای دیجیتالی ساده به مدارهای پیشرفته موازی، اداره کنند.

کاربرد های پردازش تصویر

پردازش تصویر به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و کاربرد زیادی دارد که از آنها می توان به سیستم های اطلاعاتی، نظریه اطلاعات، نظریه آماری، هوش مصنوعی، تشخیص اثر انگشت، تشخیص چهره اشاره کرد یا کاربرد های پردازش تصویر در پزشکی برای تشخیص و شناسایی تومورها، تصویربرداری رادیوگرافی، تصویربرداری اشعه ایکس یا پردازش تصاویر ماهواره ای برای محاسبه نرخ های شهری، نرخ های جنگل زدایی، پوشش جنگل، تشخیص زمینه های کشاورزی، خاک ‌شناسی و غیره.

پردازش تصاویر ماهواره ای

با گسترش فناوری ماهواره، تصاویر ماهواره ای درسترسی به اطلاعات را از منابع زمینی به طور گسترده و سریع فراهم می کند. پردازش تصاویر ماهواره ای یا سنجش از راه دور در زمینه های مختلف کاربرد های بسیاری دارد که در ادامه به اسامی چند مورد از آنها می پردازیم.

کاربرد های تصاویر ماهواره‌ ای

 • کاربرد در کشاورزی و خاک ‌شناسی
 • کاربرد در زمین ‌شناسی و ژئومورفولوژی
 • کاربرد در مطالعات جنگل و مرتع
 • کاربرد در مطالعات شهری
 • کاربرد در محیط زیست
 • کاربرد در کارتوگرافی
 • کاربرد در هواشناسی و اقلیم ‌شناسی
 • کاربرد در منابع آب، اقیانوس ‌شناسی و شیلات

قطعه بندی تصاویر

برای تجزیه و تحلیل اشیاء در تصویر، ما باید موارد مورد علاقه را با دیگر تصاویر تشخیص دهیم. این اشیا را می توان با توجه به تکنیک های قطعه بندی تصاویر، به معنی جدا کردن پیش زمینه از پس زمینه در تصویر پیدا کرد.

اهداف این پروژه

در این پروژه پردازش تصاویری ماهواره ای برای محاسبه سرعت شهرسازی، میزان فرسایش جنگل ها، میزان جنگل زدایی در هر منطقه، نقشه های مبتنی بر و سفرهای عملی اما در هر نقطه از زمین، مردم نمی توانند اندازه گیری را بررسی کنند. بنابراین امروزه با ابزارهای علمی مدرن، واژه های هوش انسانی می توانند تصاویر را از هر جایی از زمین دریافت کنند. در این پروژه پس از پردازش تصاویر ماهواره ای از جنگل ها و پس از قطعه بندی تصاویر با الگوریتم Kmeans به مناطق مختلف، درصد مناطق و مساحت تصاویر را در طول سال ها محاسبه می کنیم که سرعت شهرسازی و یا سرعت پوشش جنگل، نرخ جنگل زدایی و غیره را نشان می دهد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
باکس دانلود
شناسه:
۱۸۰۸
توضیحات:
m فایل متلب ، gui فایل گرافیکی ، دیتا برای پردازش ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوره اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۲۸,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  محدثه جوادی دوشنبه , ۲۱ خرداد

  سلام ببخشید من چند تا تمرین حل نشده با متلب داشتم میشه تو حل این تمرینات بهم کمک کنید؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهدوشنبه , ۲۱ خرداد

   توی ایمیل یا تلگرام ارسال کنید بررسی کنیم