مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و fig فایل محیط گرافیکی (GUID) دارد

رایگان

مطالب مرتبط

شبیه سازی راکتور نیمه پیوسته (Semibatch) با نرم افزار MATLAB

شبیه سازی راكتور نیمه پیوسته (Semibatch) با نرم افزار MATLAB

شبیه سازی راکتور نیمه پیوسته (Semibatch) با متلب

در این بخش دانلود رایگان پروژه شبیه سازی راکتور نیمه پیوسته (Semibatch) با نرم افزار متلب آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از راکتورهای ناپیوسته و نیمه پیوسته ارائه شده و تصاویر خروجی پروژه به همراه لینک دانلود رایگان پروژه قرار داده شده است.

راکتورهای ناپیوسته

راکتورهای ناپیوسته از اوایل صنعت شیمیایی استفاده می شود و هنـوز نیز بـه صـورت گسترده در تولید مواد شیمیایی با ارزش افزودنی بالا بکار می رود. در این راکتورها مواد واکنش دهنده در همان ابتدای عمل وارد راکتـور می شود. محتویـات راکتـور بـرای یک مدت مشخص به صورت کامل مخلوط شده و بعد از مدت زمان مشخص که واکنش پیشرفت کرد، محتویات داخل راکتـور تخلیه می گردد. در این راکتورها غلظت در طول زمان تغییر می کند ولی اختلاط کامل باعـث می شود کـه در هـر لحظه درجه حرارت و ترکیب در کل راکتور یکنواخت باشد.

راکتورهای نیمه پیوسته (Semibatch reactor)

راکتورهای نیمه پیوسته هم محدودیت های راکتور ناپیوسته را دارا می باشد. از امتیازات راکتور های نیمه پیوسته می توان به کنترل خوب حرارت و کنترل واکنش های نامطلوب و محدود کردن تولید محصولات ناخواسته اشاره کرد. این کار بوسیله وارد کردن تدریجی یکی از اجزاء ترکیب شونده با غلظت کم انجام می شود. راکتور های نیمه پیوسته اکثرا برای واکنش های دوفازی که یکی از اجزاء ترکیب شونده گاز است، مورد استفاده قرار می گیرد و جزء گازی به صورت حباب به داخل فاز مایع درون راکتور تغذیه می شود.

 

تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۴۶۵۲
توضیحات:
m فایل متلب و fig فایل محیط گرافیکی (GUID) دارد
قیمت:
رایگان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است