مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و fig فایل محیط گرافیکی (GUID) دارد

رایگان

مطالب مرتبط

شبیه سازی راكتور نیمه پیوسته (Semibatch) با نرم افزار MATLAB

تصویر semi-batch-reactor-simulation-matlab_4652_1 شبیه سازی راكتور نیمه پیوسته (Semibatch) با نرم افزار MATLAB

شبیه سازی راكتور نیمه پیوسته (Semibatch) با متلب

در این بخش دانلود رایگان پروژه شبیه سازی راكتور نیمه پیوسته (Semibatch) با نرم افزار متلب آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از راکتورهای ناپیوسته و نیمه پیوسته ارائه شده و تصاویر خروجی پروژه به همراه لینک دانلود رایگان پروژه قرار داده شده است.

راکتورهای ناپیوسته

راکتورهای ناپیوسته از اوایل صنعت شیمیایی استفاده می شود و هنـوز نیز بـه صـورت گسترده در تولید مواد شیمیایی با ارزش افزودنی بالا بکار می رود. در این راکتورها مواد واکنش دهنده در همان ابتدای عمل وارد راکتـور می شود. محتویـات راکتـور بـرای یک مدت مشخص به صورت کامل مخلوط شده و بعد از مدت زمان مشخص که واکنش پیشرفت کرد، محتویات داخل راکتـور تخلیه می گردد. در این راکتورها غلظت در طول زمان تغییر می کند ولی اختلاط کامل باعـث می شود کـه در هـر لحظه درجه حرارت و ترکیب در کل راکتور یکنواخت باشد.

راكتورهای نیمه پیوسته (Semibatch reactor)

راكتورهای نیمه پیوسته هم محدودیت های راكتور ناپیوسته را دارا می باشد. از امتیازات راكتور های نیمه پیوسته می توان به كنترل خوب حرارت و كنترل واكنش های نامطلوب و محدود كردن تولید محصولات ناخواسته اشاره کرد. این کار بوسیله وارد كردن تدریجی یكی از اجزاء تركیب شونده با غلظت كم انجام می شود. راكتور های نیمه پیوسته اکثرا برای واكنش های دوفازی كه یكی از اجزاء تركیب شونده گاز است، مورد استفاده قرار می گیرد و جزء گازی به صورت حباب به داخل فاز مایع درون راكتور تغذیه می شود.

 

تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۴۶۵۲
توضیحات:
m فایل متلب و fig فایل محیط گرافیکی (GUID) دارد
قیمت:
رایگان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است