معرفی سیستم Simscape Multibody در سیمولینک متلب

معرفی سیستم Simscape Multibody در سیمولینک متلب

 معرفی سیستم Simscape Multibody

در این مقاله سیستم Simscape Multibody در سیمولینک متلب را بررسی و ویژگی ها و کاربرد های این سیستم را به همراه داکیومنت انگلیسی آن در ادامه قرار داده ایم.

معرفی سیستم Simscape Multibody

سیستم Simscape Multibody (که در نسخه های  پیشین متلب Simmechanies نامیده می شد) یک محیط شبیه سازی multibody برای سیستم های مکانیکی سه بعدی مانند روبات ها، سیستم های تعلیق خودرو، تجهیزات ساخت و ساز و ارابه فرود هواپیما فراهم می کند. شما می توانید سیستم multibody را با استفاده از بلوک های بدنه، مفاصل و اتصالات، قیدها، المان های نیرو و نیز سیسورها، مدل سازی کنید. سیستم Simscape multibody، معادلات حرکت در یک سیستم مکانیکی کامل را فرمول بندی و حل می کند همچنین شما می توانید همه مجموعه های CDA، شامل تمام احجام، اینرسی ها، مفاصل، قیدها و هندسه های سه بعدی را به مدل خود وارد کنید. در ادامه، با استفاده از یک انیمیشن سه بعدی، که به صورت خودکار تولید می شود، امکان تجسم پویایی سیستم ها را خواهید داشت.

سیستم Simscape multibody شما را در زمینه ی توسعه ی سستم های کنترلی و آزمودن عملکرد سیستم توانمند می کند. همچنین می توانید مدل خود را با استفاده از متغییرها و عبارات MATLAB، به شکل پارامتریک در آورید و نیز از سیمولینک برای طراحی سیستم های کنترلی با هدف مدل سازی سیستم Multibody مورد نظر استفاده کنید. علاوه بر آن می توانید سیستم های هیدرولیک، الکتریکی، پنوماتیک و دیگر سیستم های فیزیکی را از محصولات خانواده Simscape انتخاب کرده و با اجزای مدل خود ترکیب کنید. سیستم Simscape multibody برای گسترش مدل و استفاده از آن در محیط های شبیه سازی دیگر، از سیستم های HIL، از تولید کدهای زبان برنامه نویسی C پشتیبانی می کند.

ویژگی های اصلی سیستم Simscape Multibody

  • محیط مدل سازی برای ایجاد سیستم های مکانیکی بدنه ی صلب سه بعدی
  • حالت های شبیه سازی برای تحلیل حرکت و محاسبه ی نیروها
  • مصور سازی و متحرک سازی دینامیک های سیستم مکانیکی با هندسه ی سه بعدی
  • امکان برقراری ارتباط با سایر پلتفرم های CAD
  • توانایی تبدیل مدل ها به زبان C

تصاویری از کاربرد سیستم Simscape Multibody

معرفی سیستم Simscape Multibody در سیمولینک متلب

شکل ۱: مدل یک روبات وارد شده از CAD در Simscape Multibody

معرفی سیستم Simscape Multibody در سیمولینک متلب

شکل ۲: یک مدل Simscape Multibody


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید