مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، mdl فایل سیمولینک و مقاله پایه دارد

رایگان

مطالب مرتبط

شبیه سازی سیستم تعلیق فعال تراکتور با کنترل فیدبک حالت در متلب

تصویر active-tractor-suspension-matlab_4638_1 شبیه سازی سیستم تعلیق فعال تراکتور با کنترل فیدبک حالت در متلب

شبیه سازی سیستم تعلیق فعال تراکتور با کنترل فیدبک حالت در متلب

در این بخش دانلود رایگان پروژه شبیه سازی سیستم تعلیق فعال تراکتور با کنترل فیدبک حالت در نرم افزار متلب آماده کرده ایم که براساس مقاله Design and Analysis of Full-state Feedback Controller for a Tractor Active Suspension: Implications for Crop Yield انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از معروفی پروژه ارائه شده و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب به همراه لینک دانلود رایگان پروژه و مقاله قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در این پروژه برای اندازه گیری ارتعاش وارده، در دو موقعیت کف کابین و روی صندلی تراکتور، مقادير fms شتاب در جهت محور عمودی از طریق دستگاه شتاب سنج tv300 اندازه گیری می شود. آزمایشات با یک دستگاه تراکتور مسی فرگوسن ۲۸۵ برای حالت های حرکت تراکتور در آسفالت بدون حمل ادوات، حرکت در آسفالت با ادوات، حرکت در مسیر خاکی بدون ادوات، حرکت در مسیر خاکی با ادوات، خاکورزی با گاوآهن سه خیش و خاکورزی با گاوآهن چیزل انجام شد. تراکتور با سه سرعت 10 ، 15 و 20 کیلومتر در ساعت در دو جاده آسفالت و خاکی حرکت می کند و عملیات خاکورزی در دو سرعت 4 و 7 کیلومتر در ساعت بر اساس استاندارد ISO 5008 – 2002 انجام شد. بعد از اتمام آزمایشات، صندلی از تراکتور جدا و اجزای سیستم تعلیق آن (فتر و دمپر) تعویض شد. سپس صندلی مونتاژ و بر روی تراکتور نصب می شود و تمامی آزمایشات تکرار شد.

داده های بدست آمده از شتاب سنج نصب شده بر روی هر دو صندلی به روش مقایسه میانگین تیمارها با هم مقایسه شده اند. در حرکت با سرعت کم و متوسط (10 و 15 کیلومتر بر ساعت) بر روی مسیر هموار (جاده آسفالت و جاده خاکی) در دو حالت (با حمل ادوات و بدون حمل)، صندلی بهبود یافته و به طور متوسط حدود 6 درصد ارتعاش کمتری نسبت به صندلی اولیه را به راننده منتقل کرد. در حرکت با سرعت زیاد (20 کیلومتر بر ساعت) بر روی مسیر هموار (جاده خاکی و آسفالت) صندلی اولیه تراکتور حدود 10 درصد ارتعاش کمتری نسبت به صندلی بهبود یافته وارد کرد. در هر مرحله مقادیر شتاب منتقل شده به صندلی ها با حدود ارائه شده توسط استاندارد ISO 2631 – 1985 مقایسه و وضعیت جسمانی راننده در حالت های متفاوت بررسی شد. با اینکه صندلی بهبود یافته ارتعاش کمتری نسبت به صندلی اولیه وارد کرد (بین ۲ تا ۷ درصد) اما قادر به تغییر حدود تعریف شده توسط استاندارد ISO 2631 – 1985 نبود.

 

تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۴۶۳۸
توضیحات:
m فایل متلب ، mdl فایل سیمولینک و مقاله پایه دارد
قیمت:
رایگان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است