مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی شکل ‌دهی پرتو (DBF) با فیلتر تطبیقی در نرم افزار متلب

  • چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷
  • بازدید ۲,۱۱۷ نفر

تصویر simulation-beamforming-with-adaptive-filter-matlab_2212_1 شبیه سازی شکل ‌دهی پرتو (DBF) با فیلتر تطبیقی در نرم افزار متلب

شبیه سازی شکل ‌دهی پرتو (DBF) در متلب

در این بخش پروژه شبیه سازی شکل ‌دهی پرتو (DBF) با فیلتر تطبیقی را با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی این روش پردازش سیگنال پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی آن قرار داده شده است.

شکل ‌دهی پرتو (DBF) چیست ؟

شکل ‌دهی پرتو (Digital beamforming – DBF) یا شکل دهی گلبرگ آنتن یک روش انتقال سیگنال رادیویی است. وقتی یک اکسس پوینت دارای فناوری شکل ‌دهی پرتو باشد، انرژی سیگنال رادیویی را به سمت کاربران فعال در شبکه وای فای، متمرکز و هدایت می ‌کند. این عمل در کنار اینکه افزایش پهنای باند هر یک از کاربران را در پی دارد، باعث افزایش محدوده پوشش Access Point و همچنین باعتث گسترش بیشتر شبکه نیز می شود. در دنیای امروزی تکنولوژی شکل دهی گلبرگ آنتن در زمینه های بسیاری همچون زلزله شناسی، ستاره شناسی رادیویی، صوت شناسی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. همینطور در تجهیزات نظامی مثل انواع رادارها و سیستم های سونار (Sonar – دستگاه کشف اهداف زیر دریایی) از این امکان به منظور بهبود کیفیت ارتباطات بی سیم استفاده می کنند.

در تعرفی دیگر می توان گفت که بیم فرمینگ (Beam Forming) یکی از تکنیک های پردازش سیگنال برای ایجاد فیلترینگ فضایی می باشد که برای ارسال و دریافت سیگنال در حالت بهینه مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد اولیه این روش پردازش سیگنال در زمینه نظامی، در بخش رادار ها بوده و بعد در شبکه های سلولی و سیستم های WiFi مورد استفاده قرار گرف که کمک بسیاری جهت ایجاد ارتباط پایدار، پهنای باند بالا و تداخل کمتر داشته است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۲۲۱۲
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است