مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۲۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی برج تقطیر متانول با کنترل کننده PID در نرم افزار متلب

  • یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • بازدید ۱,۴۵۱ نفر

شبیه سازی برج تقطیر متانول با کنترل کننده PID در نرم افزار متلب

شبیه سازی برج تقطیر متانول با کنترل کننده PID در MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی برج تقطیر متانول با کنترل کننده PID را با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی برج تقطیر و متانول پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

معرفی برج تقطیر

برج تقطیر (Distillation Column) یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش های فرایند تقطیر آزمایشگاهی و صنعتی می باشد. نوع صنعتی برج تقطیر یا ستون تقطیر در ابعاد مختلف ساخته شده و در صنایعی مانند نفت و پتروشیمی به منظور جداسازی هیدروکربن ‌ها از یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

شرایط دینامیکی برج تقطیر

با توجه به اینکه برج تقطیر به صورت پیوست و یکنواخت کار می ‌کند، بعضا برج از حالت پایدار خارج شده و کارایی آن با زمان تغییر می ‌کند. معمولا این وضعیت در زمان هنگام راه‌ اندازی و خاتمه کار برج و همینطور زمانی که تغییر ناگهانی و موقت در بعضی از متغیرها ایجاد گردد، بوجود می آید.

متانول چیست ؟

متانول (Methanol) یکی از مهمترین مواد شیمیایی است که به عنوان پایه اصلی بیشتر صنایع شیمیایی مطرح می باشد. فرآیند تولید متانول به دلیل داشتن واحد های ریفرمر، سنتز و تقطیر یکی از کاملترین فرآیند ها را در صنایع پتروشیمی به خود اختصاص داده است. از کل متانول تولیدی در جهان، حدودا ۷۶ درصد آن به عنوان مواد اولیه خوراک برای تولید مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود و مابقی نیز به عنوان حلال مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در ابتدا بوسیله تقطیر چوب بدست می آمد و به همین جهت آن الکل چوب نامگذاری شده بود. اما از سال ۱۹۲۰ میلادی تهیه این ماده به کمک گاز سنتز که مخلوطی از گاز های هیدروژن، مونوکسید کربن و دی اکسید کربن بود، مورد توجه قرار گرفت.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
باکس دانلود
شناسه:
۲۸۸۸
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۲۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است