مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کلی کدها و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی پرش فرکانسی مبتنی بر طیف گسترده (FHSS) در متلب

شبیه سازی پرش فرکانسی مبتنی بر طیف گسترده (FHSS) در متلب

پرش فرکانسی مبتنی بر طیف گسترده در MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی پرش فرکانسی مبتنی بر طیف گسترده (FHSS) را در نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که کاربرد آن در پردازش سیگنال و مهندسی مخابرات است. در ادامه به معرفی این سیستم پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی قرار داده شده است.

معرفی FHSS

پرش فرکانسی مبتنی بر طیف گسترده (Frequency-hopping spread spectrum – FHSS) روش انتقال رادیویی با تغییر موج حامل در کانال‌ های مخابراتی مختلف در توالی شبه ‌تصادفی می باشد که برای فرستنده و گیرنده رادیویی شناخته شده است.

امنیت و مقاومت FHSS

روش FHSS یکی از انواع روش های مدولاسیون طیف گسترده می باشد و به جهت داشتن امنیت زیاد در مقابل استراق سمع و همینطور مقاومت در مقابل اختلال و تداخل ها، در زمینه های مخابراتی گسترده ای استفاده می شود. در روش پرش فرکانسی مبتنی بر طیف گسترده ، فرستنده و گیرنده در زمان ارتباط فرکانس خود را به صورت مرتب با زمان تغییر می دهند و در بین مجموعه ای از فرکانس هایی که از قبل مشخص شده اند پرش می کنند. این الگو به کمک یک رشته کد بین فرستنده و گیرنده که از قبل مشخص می شود، صورت می گیرد که کد PN نامیده می شود.

این سیستم در محیط هایی که دارای پارازیت باشد و یا در مواقعی که یک باند فرکانسی مشخص بین چند شبکه در حال اشتراک باشد نیز، بهتر عمل می کند. همچنین این فناوری در مخابرات تجاری نیز کاربرد بسیاری دارد. یکی از مهمترین مزایای FHSS ، مقاومت خوب آن در مقابل فیدینگ و پدیده چند مسیرگی می باشد. همینطور در مورد دسترسی تعداد زیاد کاربران هم این فناوری نتیجه مناسبی را ارائه می دهد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۲۱۳۴
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کلی کدها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است