مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

حل معادله انتقال گرما در میله یک بعدی به روش اجزای محدود (FEM) در متلب

  • چهارشنبه 4 دی 1398
  • بازدید ۲,۷۳۹ نفر

حل معادله انتقال گرما در میله یک بعدی به روش اجزای محدود (FEM) در متلب

حل معادله انتقال گرما به روش اجزای محدود در MATLAB

در این بخش پروژه حل معادله انتقال گرما در میله یک بعدی به روش اجزای محدود (FEM) را در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی از انتقال حرارت و معرفی روش روش اجزاء محدود پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

انتقال حرارت یا انتقال گرما

انتقال حرارت یا توزیع دما و یا انتقال گرما (Heat Transfer) ، گسترش تجزیه و تحلیل های ترمودینامیک بوسیله مطالعه روش های انتقال گرما و بدست آوردن روابطی جهت محاسبه نرخ انتقال گرما می باشد. در بحث ترمودینامیک (Thermodynamics) ، تبادل گرما و نقش حیاتی آن بر روی قوانین اول و دوم مورد توجه قرار می گیرد اما مکانیزم های انتقال گرما و روش های محاسبه نرخ آن بررسی نمی شود. در بحث ترمودینامیک، با حالت های تعادل ماده سروکار داریم و در حالت تعادل گرادیان دما وجود ندارد. انتقال حرارت در واقع به دنبال انجام کاری می باشد که ترمودینامیک ذاتا از انجام آن ناتوان است. انتقال حرارت یا انتقال گرما و یا توزیع دما، همان جریان انرژی ناشی از اختلاف می باشد. زمانی که در یک محیط و یا بین اجسام، اختلاف دما وجود داشته باشد، انتقال گرما باید رخ بدهد.

روش اجزاء محدود (FEM)

روش اجزاء محدود یا روش المان محدود (Finite Element Method – FEM) که در کاربرد های عملی تحلیل اجزا محدود (FEA) خوانده می شود، روشی عددی جهت حل تقریبی معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی (Partial Differential Equations – PDE) و نیز حل معادله ‌های انتگرالی می باشد. اساس کار روش اجزای محدود ، حذف کامل معادلات دیفرانسیل یا ساده‌ سازی آنها به معادلات دیفرانسیل معمولی است که با روش ‌های عددی همچون روش اویلر (Euler method) حل می‌ شوند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۳۲۲۹
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است